Стрічка новин кафедри

          

Екскурсія ЗВО до Полтавської торгово-промислової палати

20 листопада 2024 року здобувачі вищої освіти спеціальності 076 Підприємництво та торгівля разом із доцентом кафедри ТБЕМС Людмилою Флокою відвідали Полтавську торгово-промислову палату. Студенти-бакалаври дізналися, що головне  завдання Палати – представляти інтереси її членів у державних органах України, а також у міжнародних організаціях, сприяти розвитку зовнішньоекономічних зв’язків українських підприємців.  Своїми знаннями та досвідом поділилися: начальник відділу інновацій та розвитку – Вождаєнко Валентина Володимирівна, начальник відділу експертизи та сертифікації – Конон-Рижа Оксана Олександрівна, начальник відділу ІВ та ВД  - Крайник Олена Михайлівна та начальник відділу навчання та роботи з членами палати – Павленко Тетяна Василівна

          

16 листопада 2024 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи провели для здобувачів вищої освіти спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія ОП «Біотехнологія» рівня бакалавр, які навчаються на індивідуальних графіках, офлайн консультації.

Для студентів  консультації провели завідувачка кафедри ТБЕМС Габріелла Бірта,  доцент Юрій Бургу, доцент Людмила Флока, старший викладач Надія Гнітій. В рамках дисциплін «Методи хімічного аналізу», «Біохімія», «Генетика», «Загальна біотехнологія», «Органічне виробництво та еко-продукти» студенти дізналися багато цікаво і корисного, спробували застосовувати свої знання на практиці та робили практичні досліди.

          

07 листопада 2024 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи взяли участь у Дні відкритих дверей Полтавського університету економіки і торгівлі. Для учнів 11-х класів ліцею №26 «Шевченківський» Полтавської  міської ради була проведена екскурсія  університетом.

          

06 листопада 2024 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи разом із здобувачами вищої освіти освітньої програми «Експертиза та митна справа» взяли участь у гостьовій лекції від представників Полтавської митниці

          

04 листопада 2024 року кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри ТБЕМС Людмила Флока долучилася до проведення профорієнтаційного заходу від Навчально-наукового інституту заочно-дистанційного навчання ПЕУТ на чолі з Віталіною Шимановською і провела майстер-клас на тему «Найшкідливіші продукти харчування» для студентів закладів фахової передвищої освіти. Студенти дізналися про найпопулярніші шкідливі продукти харчування з кожної групи товарів, адже сьогодні практично неможливо купити у звичайних супермаркетах дійсно екологічно чисті продукти, що не містять ніяких шкідливих для здоров'я домішок. Також студенти дізналися топ-10 корисних продуктів, які потрібно вживати, щоб бути здоровими та красивими

          

Неформальна освіта студентів спеціальності 162 Біотехнологія та біоінженерія

Здобувачі вищої освіти спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія пройшли та отримали сертифікати з освітніх курсів, що розміщені на платформі Prometheus.

Студенти обрали такі цікаві курси, як: «Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач», «Екопрактика для сільського господарства і громад», «База: Сучасна військова підготовка», «Практичні аспекти виконання закладами освіти вимог харчового законодавства».

          

26 жовтня 2024 року викладач кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока провела щосуботню консультацію для студентів спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія ОП «Біотехнологія» рівня бакалавр. В рамках дисципліни «Біотехнологія навколишнього середовища» обговорювали промислове використання біотехнології в природоохоронній діяльності.

          

19 жовтня 2024 року викладач кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока провела щосуботню консультацію для студентів спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія ОП «Біотехнологія» рівня бакалавр. В рамках дисципліни «Біологія клітини» було обговорено ряд важливих питань, таких як віруси -неклітинні форми життя, будова та властивості вірусів та роль вірусів у природі та житті людини.

          

16 жовтня 20254 року здобувачі вищої освіти спеціальності 076 Підприємництво та торгівля освітньої програми «Експертиза та митна справа» відвідали митний пост «Полтава» Полтавської митниці. Лекційну екскурсію презентувала начальник відділу персоналу Полтавської митниці Ірина Остапенко, яка розповіла відвідувачам про роботу митниці, основні завдання та напрямки роботи служби. Головний акцент, HR-фахівець зробила на перспективах працевлаштування майбутніх працівників до митних органів, висвітливши деталі проекту Держмитслужби по формуванню кадрового потенціалу з числа студентів спеціальностей митного спрямування. Практичну частину робочого процесу довела до студентів в.о. заступника начальника митного поста - начальник відділу митного оформлення №1 митного поста «Полтава» Полтавської митниці Інна Ключук, яка буквально «занурила» студентів до процесу митного оформлення. Бонусом у цій лекційній програмі стало знайомство відвідувачів з новим членом кінологічної команди Полтавської митниці – біглем Арнольдом (Арні). Арні, який сам також готується до профільного навчання в Департаменті спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Держмитслужби та лише засвоює нові знання, вміння й навички – підкорив відвідувачів своєю безпосередністю, харизмою та натхненням до праці.

          

12 жовтня 2024 року у Полтавському університеті економіки і торгівлі ПУЕТ  відбувся урочистий  День відкритих дверей. Кафедрою товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи була представлена яскрава локація з цікавими дослідами. Абітурієнти виявили велику зацікавленість напрямками, активно ставили запитання щодо можливостей навчання та перспектив працевлаштування. Студенти 2 курсу поділилися  власним досвідом навчання, що допомогло гостям краще зрозуміти переваги представлених спеціальностей та студентського життя.

          

Впровадження сучасних технологій у навчальний процес є важливим напрямом розвитку вищої освіти сьогодення. Інноваційні рішення значно підвищують якість навчання, роблячи його більш інтерактивним, доступним і персоналізованим. 07 жовтня 2024 року на кафедрі товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи відбулося засідання за участі проректора з науково-педагогічної роботи Полтавського університету економіки і торгівлі Юрія Матвієнка, який ознайомив викладачів із можливостями STEAM-лабораторії і представив шляхи інтеграції інноваційних технологій у освітні програми кафедри.

          

5 жовтня 2024 року доцент кафедри Людмила Флока провела чергову суботню консультацію для здобувачів вищої освіти спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія ОП «Біотехнологія» в рамках вивчення дисципліни «Біотехнологія навколишнього середовища».

          

День захисників і захисниць України

1 жовтня 2024 року студенти та викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи відвідали лекцію «День захисників і захисниць України: герої минулого і сьогодення», яку провела викладачка кафедри педагогіки та суспільних наук університету Тамара Костиренко. На зустріч також був запрошений діючий військовослужбовець ЗСУ Іван Чорний

          

25 вересня 2024 року здобувачі вищої освіти спеціальностей 162 Біотехнології та біоінженерія і 076 Підприємництво та торгівля прийняли участь у  благодійному ярмарку, приуроченому до Дня захисників і захисниць України. Студентів прийшли підтримати викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи. Дякуємо всім учасникам і відвідувачам ярмарку за підтримку та внесок у спільну справу!

          

21 вересня 2024 року доцент кафедри Людмила Флока провела чергову суботню консультацію для здобувачів вищої освіти в рамках вивчення дисципліни «Еко- та ГМО-продукти». Обговорили особливості сучасного виробництва органічної продукції та вплив виробництва на довкілля.

          

Завідувачка кафедрою товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Габріелла Бірта у червні 2024 року взяла участь у 3dh International Staff Week at University of Lomza (Польща). У International Staff Week взяли участь представники іноземних університетів з Киргизстану, Албанії, Латвії, Литви, Бельгії, Грузії, України та Туреччини. Під час тижневого перебування в Університеті Ломжи вони ознайомилися зі специфікою нашого навчального закладу, пропонованими навчальними програмами, умовами навчання, дослідницькими напрямками та академічними можливостями. 

Основною метою організації 3rd International Staff Week був обмін думками, досвідом та ідеями щодо того, як підтримати мобільність студентів і викладачів у глобальних академічних центрах. Подібні зустрічі породжують нові ідеї для співпраці та сприяють підписанню угод про міжнародний обмін у рамках програми Erasmus+.

          

14 вересня 2024 року студенти спеціальностей 076 Підприємництво та торгівля і 162 Біотехнології та біоінженерія відвідали зустріч із ректором Полтавського університету економіки і торгівлі професором Олексієм Нестулею.

          

В суботу, 14.09.2024 р., викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Габріелла Бірта та Людмила Флока провели онлайн-консультації для студентів спеціальностей 162 Біотехнології та біоінженерія ОП «Біотехнологія» бакалаврського рівня.

          

У суботу, 7 вересня 2024 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Габріелла Бірта, Юрій Бургу, Людмила Флока, Зоя Рачинська провели онлайн-консультації для студентів спеціальностей 162 Біотехнології та біоінженерія ОП «Біотехнологія» та 076 Підприємництво та торгівля ОП «Експертиза та митна справа» і «Митна справа в міжнародній торгівлі»

          

Незважаючи на всі виклики сьогодення  освітній процес у Полтавському університеті економіки і торгівлі продовжується. Так, у суботу, 31 серпня 2024 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи провели онлайн-консультації для студентів спеціальностей 162 Біотехнології та біоінженерія ОП «Біотехнологія» другого бакалаврського рівня та 076 Підприємництво та торгівля ОП «Експертиза та митна справа» четвертого бакалаврського рівня.

Людмила Флока, разом із студентом групи БТб-21 розглянула історію вивчення клітини та сучасні методи цитологічних досліджень, в рамках вивчення дисципліни «Біологія клітини».

Зоя Рачинська разом із студентами групи ЕМСб-41 в межах дисципліни «Митне регулювання» розглянула основні інструменти зовнішньоекономічної політики держави та сутність митних платежів та їх класифікацію.

          

З 12 серпня 2024 року розпочинається новий навчальний рік в Полтавському університеті економіки і торгівлі.

Щиро вітаємо усіх колег та здобувачів вищої освіти! Бажаємо натхнення та мирного неба над головою!


          

Стажування викладачів кафедри ТБЕМС на ПП «Ласка Полтава»

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи проходили стажування на ПП «Ласка Полтава» з 22 квітня 2024 року по 24  червня 2024 року, тема підвищення кваліфікації(стажування) «Удосконалення технологічних процесів торговельного підприємства ПП «Ласка Полтава». Викладачами були опрацьовані наступні питання:

          

Атестаційний екзамен здобувачів вищої освіти освітньої програми «Експертиза та митна справа»

14 червня 2024 року здобувачі вищої освіти освітньої програми “Експертиза та митна справа” ступеня бакалавра складали атестаційний екзамен і підтверджували рівень сформованих загальних та спеціальних компетентностей, демонстрували здатність застосовувати на практиці набуті знання і вміння.

Усі здобувачі вищої освіти успішно подолали випробування і поспішили готуватися до складання ЄВІ та ЄФВВ для вступу до магістратури.

Зичимо усім успіхів у подальших іспитах та чекаємо на навчанні у вересні!

          

Захист дипломних робіт здобувачів вищої освітньої програми «Біотехнологія»

13 червня 2024 року відбувся захист бакалаврських дипломних робіть студентів спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія освітньої програми «Біотехнологія» денної форми навчання, а для студентів заочної форми навчання – 17 червня 2024 року. Захист робіт проходив у дистанційному режимі, засобами системи дистанційного навчання ПУЕТ за використанням системи  веб-конференцій Jitsi Meet та проводився у відповідності до вимог освітніх програм бакалавра зі спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія.

          

Участь у конференції

13 червня 2024 року Олена Кириченко, гарант освітньої програми «Експертиза та митна справа», виступила на засіданні International Conference on Agricultural, Biodiversity and Environmental Economics (ICABEE-2024) (Bulgaria) та представила дослідження на тему «Quality assessment of textile products as a basis for responsible production and consumption» колективу авторів: Пелик Л.В. (Львівський торговельно-економічний університет), Калашник О.В., Мороз С.Е. (Полтавський державний аграрний університет).

          

День випускника ПУЕТ

31 травня 2024 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся «День випускника». Захід було проведено в дистанційному форматі, були залучені викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи та випускники освітніх програм «Біотехнологія», Експертиза та митна справа», «Товарознавство і торговельне підприємництво» рівня бакалавр та  випускники освітніх програм «Товарознавство та експертиза в митній справі» та «Товарознавство і комерційна діяльність» рівня магістр. Також до зустрічі долучилися чинні здобувачі вищої освіти денної форми навчання. Зустріч пройшла в теплій комфортній атмосфері і була наповнена приємними спогадами.

          

День відкритих дверей

31 травня 2024 р. відбувся День відкритих дверей з кафедрами ПУЕТ для студентів закладів фахової передвищої освіти, на якому було презентовано освітні програми бакалаврського рівня:

          

День партнерства в ПУЕТ

24 травня 2024 року в рамках МАРАФОНУ З ЯКОСТІ в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся «День партнерства в ПУЕТ», де здобувачі вищої освіти в змішаному форматі мали змогу зустрітися та поспілкуватися з представниками бізнесу та з перших вуст дізнатися про можливості працевлаштування та кар’єрного розвитку.

На зустрічі були присутні постійні партнери університету у сфері практичної підготовки здобувачів освіти та працевлаштування випускників Марчук Ірина HR generalist та Шаравара Яна HR – рекрутер  торгової мережі магазинів «TA-DA», які презентували присутнім компанію та запросили на співбесіду зацікавлених здобувачів вищої освіти.

Юлія Гурнік, менеджер готельно-ресторанного комплексу «Балка Еко Клуб» провела захопливу презентацію заміського комплексу та запросила здобувачів вищої освіти до співпраці.

Також на кар’єрному заході «День партнерства в ПУЕТ» були присутні Ольга Лисенко, територіальний менеджер української національної мережі магазинів «Делві», Олена Дмитренко, фахівець з найму робочої сили та Катерина Чепіга, адміністратор дитячого розважального центру «Crazy Land», Микола Каращук, директор ТОВ «Автосервіс-Альянс» та ТОВ «Автодрайв-Альянс» та інші.

Також, 24 травня 2024 року, в рамках дня партнерства в ПУЕТ  викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи разом із здобувачами освітньої програми "Експертиза та митна справа" відвідали зустріч із заступником директора групи компаній «КМ» Віталієм Карюком

Група компаній «КМ» надає митно-брокерські, складські та логістичні послуги. Вже багато років наші студенти проходять практику в компанії, відвідують екскурсії та працюють в організації.

Сьогодні ми говорили про Binding Tariff Information, товарну номенклатуру ЗЕД, цікаві випадки з практики митного оформлення. Окремо пропонували вимоги до фахівців з митного оформлення та освітніх компонентів, які варто посилювати в їх підготовці, враховуючи євроінтеграцію України.

          

Участь у конференції «Інноваційні процеси і їх вплив на ефективність діяльності підприємства»

2 травня 2024 року Анна Клименко, здобувачка вищої освіти спеціальності 076 Підприємництво та торгівля, освітня програма «Експертиза та митна справа», взяла участь у засіданні Двадцятої науково-практичної конференції студентів закладів освіти споживчої кооперації України «Інноваційні процеси і їх вплив на ефективність діяльності підприємства». Анна презентувала результати наукових досліджень на тему «Виклики митного оформлення гуманітарної допомоги в Україні» (наукова керівниця – Олена Кириченко).

          

1 травня 2024 року доцент кафедри товарознавства біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока провела  лекцію на тему «Біотехнології в харчовій промисловості» для бакалаврів і магістрів студентів спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія Миколаївського національного аграрного університету.  Було обговорено багато цікавих питань щодо застосування методів сучасної біотехнології у виробництві хліба та кисломолочної продукції.

          

30 квітня 2024 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи разом із студентами-бакалаврами освітніх програм «Експертиза та митна справа» і «Митна справа в міжнародній торгівлі» долучилися до профорієнтаційної онлайн-зустрічі, організованої Держмитслужбою України на тему «Молодь-майбутнє митної служби на шляху до європейської інтеграції».

          

29 квітня 2024 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи взяли участь у презентації магістерських студій ПУЕТ та правил вступу в магістратуру у 2024 році. Понад 100 бажаючих студентів зібралися на зустріч, яка проходила у змішаному форматі.

          

Щорічна наукова студентська конференція

25 квітня 2024 року під керівництвом Наталії Офіленко відбулося засідання секції «Актуальні проблеми товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи» у рамках ХLVІІ Міжнародної наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2023 рік «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті».

Участь у засіданні взяли здобувачі вищої освіти ступенів бакалавра, магістра спеціальностей 162 «Біотехнології та біоінженерія» і 076 «Підприємництво та торгівля», освітніх програм «Експертиза та митна справа», «Товарознавство та експертиза в митній справі».

Учасники продемонстрували результати досліджень щодо застосування біотехнологій у виробництві харчових продуктів, зокрема, органічних; питань якості та фальсифікації товарів; експертних послуг; обігу контрафактних товарів та митного контролю товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності; судової практики з митних питань тощо.

          

25–26 квітня 2024 року викладачі кафедри ТБЕМС Бірта Г.О., Бургу Ю.Г., Флока Л.В., Рачинська З.П. прийняли участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Актуальні питання біотехнології, екології та природокористування».

          

22 квітня 2024 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи організувала зустріч зі студентами випускних курсів Полтавського фахового коледжу підприємництва і ресторанного бізнесу. Відповідальний секретар приймальної комісії Олена Горячова розповідала про особливості вступної кампанії, директор Навчально-наукового інституту денної освіти Аліна Ткаченко розповідала про організацію освітнього процесу та стипендіальні програми ПУЕТ.

          

Профорієнтаційна робота викладачів кафедри у Зінькові

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока та Зоя Рачинська відвідали Зіньківський опорний ліцей імені М.К. Зерова з метою презентації особливостей вступної кампанії 2024 для учнів 11 класів. Під час зустрічі викладачі ознайомили майбутніх вступників з освітніми програмами університету, міжнародними можливостями та унікальним навчальним середовищем, яке створено для студентів у Полтавському університеті економіки і торгівлі.

          

Зустріч з представниками Полтавської митниці

17 квітня 2024 року викладачі кафедри і здобувачі вищої освіти освітніх програм «Експертиза та митна справа», «Митна справа в міжнародній торгівлі» ступеня бакалавра доєдналися до презентації посадовими особами Полтавської митниці пілотного проєкту Державної митної служби України. Проєкт передбачає навчання студентів закладів вищої освіти за програмою спеціалізованої підготовки на тему «Ключові компоненти здійснення митної справи». У разі успішного завершення підготовки здобувачі можуть бути залучені до державної служби в митних органах.

          

Відповідальний секретар приймальної комісії, доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи,  Олена Горячова та завідувач відділу профорієнтаційної роботи Світлана Шара відвідали заклади загальної середньої освіти Шишацької СТГ з метою презентації освітньої діяльності університету та особливостей вступної кампанії 2024 для учнів 11 класів.

Під час зустрічі представники університету ознайомили майбутніх вступників з освітніми програмами, міжнародними можливостями та унікальним навчальним середовищем, яке створено для студентів у Полтавському університеті економіки і торгівлі, де кожен має можливість розкрити свій потенціал, отримати знання та навички, що необхідні у сучасному світі. Анонсували та запрошували учнів на День відкритих дверей, який відбудеться в університеті 20 квітня 2024 року.

Дякуємо адміністрації ЗЗСО за організацію зустрічей та активній учнівській молоді за зацікавленість у професійному зростанні разом з ПУЕТ.

          

Вебінар щодо маркування виробів із текстилю

10 квітня 2024 року Олена Кириченко, гарант освітньої програми «Експертиза та митна справа», доєдналася до вебінару на тему «Новий Регламент ЄС щодо маркування виробів із текстилю», що було організовано за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках спільної ініціативи «Європейське відродження України».

Спікерки Марія Шевченко і Наталія Куйбіда обговорили вимоги до маркування текстильної продукції з метою захисту споживачів та поширення ініціатив зі сталого розвитку. Інформація буде використана в освітньому процесі під час вивчення вибіркової дисципліни «Теорія та методика експертної діяльності».

          

Участь у програмі підвищення кваліфікації

З 7 лютого по 13 березня 2024 року Олена Кириченко, гарант освітньої програми «Експертиза та митна справа», взяла участь у програмі підвищення кваліфікації за темою: «Особливості перевезення аграрної групи товарів залізничним і автомобільним транспортом в сучасних умовах воєнного стану». Програма була реалізовані ГО «Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (освітній проєкт «Агрокебети») у рамках проєкту «Розвиток трудового потенціалу» ГО «Міжнародна фундація розвитку» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

          

Стажування викладачів кафедри  на Полтавському автоагрегатному заводі

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи підвищували свою кваліфікацію без відриву від виробництва у відділі стандартизації та метрології ТОВ «ТД «Полтавського автоагрегатного заводу» з 08 січня 2024 року по 29 березня 2024 року. Викладачами було опрацьовано наступні теми:

          

3 квітня 2024 року студентка групи БТб-31 спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія ОП «Біотехнологія» відвідала  просвітницьку лекцію уповноваженої особи зі сприяння доброчесності  в ПУЕТ доцента  Шаповалова В.О. на тему  «Що потрібно знати про академічну доброчесність?», оскільки популяризація та поширення ідей та принципів академічної доброчесності в освітньому процесі – одне із головних завдань закладів вищої освіти України.

          

Круглий стіл «Українська митниця в умовах вступу України до Європейського союзу»

29 березня 2024 року Олена Кириченко, гарант освітньої програми «Експертиза та митна справа», приєдналася до Круглого столу «Українська митниця в умовах вступу України до Європейського союзу», що проводився Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) в рамках проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», за фінансової підтримки МФ «Відродження».

На заході презентували основні положення консультативної роботи «Майбутнє української митниці в умовах вступу України до ЄС», відбулася відкрита дискусія за питаннями:

Який досвід європейських країн у реформуванні митниці на шляху вступу до ЄС може допомогти Україні запобігти помилкам;

Які є перешкоди у митній сфері/очікувані реформи та виклики у реформуванні української  митниці, нерозв’язані проблеми та шляхи їх розв’язання;

Якою є візія (бачення) майбутніх змін або якою ж буде українська митниця в умовах вступу України до ЄС? Як дістатися кінцевого пункту призначення максимально ефективно?

В обговоренні взяли участь представники Державної митної служби України, Міністерства фінансів України, ТПП України, Державної прикордонної служби України, Асоціації «УКРЗОВНІШТРАНС», Асоціації митних брокерів України, Асоціації підприємств інформаційних технологій України, Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, експерт з митних реформ EU4PFM та інші, а також наукова та академічна спільнота.

          

Ніч науки, локація «Митний огляд на кордоні»

28 березня 2024 року учні Ліцею №17 «Інтелект» під керівництвом здобувачів вищої освіти та Олени Кириченко, гаранта освітньої програми «Експертиза та митна справа», здійснили митний огляд та запобігли незаконному переміщенню незадекларованих валютних цінностей. Обмін досвідом проходив у невимушеній веселій атмосфері. Учасники набули навичок використання пошукових засобів митного контролю та розпізнавання елементів захисту валюти. За допомогою детекторів валют, цінних паперів та луп учні знайшли рядки віршів на українській гривні, уривок з казки «Пеппі Довгапанчоха» на шведських кронах, відшукали позначення банківських установ на польських злотих, індійських рупіях, нових тайванських доларах, та виявили захисні IR-мітки, що нанесені спеціальними фарбами, на доларах США та Євро.

          

28 березня 2024 року у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся черговий цікавий захід «Ніч науки», на якому старші викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Надія Гнітій та Зоя Рачинська на локації «Відьомська кухня» провели захоплюючі експерименти для учнів закладів загальної середньої освіти м. Полтави та Полтавської області. Школярі корисно та весело провели час, діти не лише слідкували за захоплюючими дослідами, але й стали справжніми дослідниками, випробувавши свої знання та вміння під час воркшопу. На завершення заходу здобувачі освіти самостійно провели низку експериментів, продемонстрували ґрунтовні знання з природничих наук.

          

27 березня 2024 року студенти 076 Підприємництво та торгівля освітніх програм «Експертизи та митної справи» та «Товарознавство та торговельне підприємництво» та спеціальності 162 Біотехнології та інженерія освітньої програми «Біотехнологія» разом із викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи відвідали з представниками всеукраїнської торговельної мережі «EVA». Студенти дізналися про особливості та переваги працевлаштування в магазинах мережи «EVA» і ділилися своїм досвідом та враженнями.

          

15 березня 2024 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи  Габріелла Бірта, Юрій Бургу, Людмила Флока, Олена Горячова, Олена Кириченко, Надія Гнітій, Зоя Рачинська долучилися до Форуму Консумерської Асамблеї України «Споживач – Держава – Бізнес: відповідальна та ефективна взаємодія». Обговорювалися наступні питання: реалії розвитку споживчого ринку в умовах воєнного стану, діджиталізація, споживач і штучний інтелект.

          

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Габріелла Бірта, Юрій Бургу, Олена Кириченко, Людмила Флока, Зоя Рачинська, Надія Гнітій  разом зі студентами відвідали  тематичну зустріч «Антикорупція і доброчесність» із заступником голови Полтавської ОВА Антоном Чубенком, фаховим правознавцем, доктором юридичних наук. На зустрічі обговорили які антикорупційні заходи проводяться в Україні як на державному, так і на регіональному рівнях, та їх відповідність принципам і стандартам Європейського Союзу; про основні напрямки впровадження антикорупційних програм та принципів доброчесності й залучення до їх реалізації органів студентського самоврядування.

          

Підвищення кваліфікації з митної справи

26 лютого 2024 року Олена Кириченко, гарант освітньої програми «Експертиза та митна справа», прослухала лекцію «Цікаві випадки класифікації. Практичний досвід» у рамках курсу з митної справи. Даний проєкт організований Асоціацією професійних митних посередників (м. Львів) із залученням Лариси Баховської, провідного спеціаліста відділу класифікації ТОВ «АЙЛОК».

Спікерка представила практичний досвід класифікації сирів та сирних продуктів, готових харчових продуктів з м’яса, м’ясних виробів з вмістом печінки, масел моторних, базових олив, пластмас та полімерних матеріалів. Пані Лариса зазначила, що класифікація товарів згідно з УКТЗЕД надзвичайно важлива та відповідальна справа, що потребує щоденного моніторингу інформації та постійного навчання.

          

22 лютого 2024 р. викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи долучились до гостьової лекції «Непокаране зло повертається: Голодомор-геноцид 1932-33 років і геноцид російської федерації під час російсько-української війни 2014-202…», що провела Ганна Капустян, докторка історичних наук, професорка кафедри гуманітарних наук, культури та мистецтва Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, заступниця голови ГО Національної Асоціації дослідників Голодомору-геноциду українців.

          

Зустріч з представниками Полтавської митниці

21 лютого 2024 року здобувачі вищої освіти освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» та викладачі кафедри Олена Кириченко і Зоя Рачинська доєдналися до презентації посадовими особами Полтавської митниці пілотного проєкту Державної митної служби України. Проєкт передбачає навчання студентів закладів вищої освіти ступеня магістра за програмою спеціалізованої підготовки на тему «Ключові компоненти здійснення митної справи». У разі успішного завершення підготовки здобувачі можуть бути залучені до державної служби в митних органах. Дякуємо за залучення та можливості професійного розвитку Полтавській митниці.

          

Викладачі кафедри Товарознавства,  біотехнології, експертизи та митної справи отримали сертифікати за участь у методичному тренінгу з розвитку професійних компетентностей організаторів акредитаційних процедур ЗВО та гарантів освітніх програм «Основні тенденції розвитку акредитаційного процесу та кращі практики роботи галузевих експертних рад» (1 кредит ЕСЕІ/30 год.), що проходив 24-25 січня 2024 року.

          

ВІТАЄМО!

Вітаємо здобувачів вищої освіти заочної форми навчання спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність освітніх програм «Товарознавство і комерційна діяльність» та «Товарознавство та експертиза в митній справі»  другого (магістерського) рівня вищої освіти із успішним захистом кваліфікаційних робіт і присвоєння ступеня магістра. Колектив кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи щиро вітає випускників, бажає мирного неба і підкорення вершин професійної майстерності!

          

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи пройшли підвищення кваліфікації шляхом стажування з 30 жовтня 2023 року по 22 грудня 2023 року на кафедрі технології виробництва продукції тваринництва Полтавського державного аграрного університету, за темою «Вивчення сучасних підходів до викладання навчальних дисциплін біотехнологічного напрямку». Форма підвищення кваліфікації – інституційна, обсяг – 180 годин (6 кредитів ЄКТС). Керівником виступив Поліщук Анатолій Анатолійович – завідувач кафедри технології виробництва продукції тваринництва, доктор сільськогосподарських наук, професор.

          

25–26 січня 2024 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології експертизи та митної справи відвідали  методичний тренінг «Основні тенденції розвитку акредитаційного процесу та кращі практики роботи галузевих експертних рад», що проходив на базі Полтавського університету економіки і торгівлі (25 січня) та Полтавського державного аграрного університету (26 січня). Серед учасників – представники зі Львова, Дніпра, Бердянська, Києва, Рівного. Учасники тренінгу дізналися про ключові ідеї новацій у системі забезпечення якості вищої освіти України та зміни до законодавства з питань акредитації освітніх програм та академічної доброчесності. Голови та представники галузевих експертних рад Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти представили цікаві кейси з акредитації освітніх програм, наголошуючи на ліпших практиках їх реалізації. 

          

Неформальна освіта студентів спеціальності 162 Біотехнологія та біоінженерія

Студенти-бакалаври спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія Аріна Деменчук та Дмитро Смірнов отримали сертифікати за успішне проходження онлайн-курсів на платформі Prometheus.

          

Академічна мобільність студентів ОП «Біотехнологія»

Студентка групи БТб-31 спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія освітньої програми «Біотехнологія» Наталія Островерха у 1-му семестрі 2023-2024 н.р. успішно пройшла стажування з дисципліни «Біотехнологія» у Полтавському державному аграрному університеті.

Завантажити

          

МІЖВУЗІВСЬКИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ
«Якість і безпечність продукції у внутрішній і зовнішній торгівлі: сучасні вектори розвитку і перспективи»

12 грудня 2023 року Олена Кириченко, гарант освітніх програм «Експертиза та митна справа» та «Товарознавство та експертиза в митній справі», була учасницею круглого столу «Якість і безпечність продукції у внутрішній і зовнішній торгівлі: сучасні вектори розвитку і перспективи».

Науковці та практики з Полтавського державного аграрного університету, Львівського торговельно-економічного університету, Державного підприємства «Полтавастандартметрологія» та Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України ділилися досвідом та здобутками щодо дослідження безпечності харчових продуктів, текстильних матеріалів, товарів для дітей. Також були озвучені проблеми нормативно-правового та матеріально-технічного забезпечення, окреслені напрями подальшої співпраці.

          

Майстер-клас зі складання міжнародних іспитів Pearson

8 грудня 2023 року відбувся майстер-клас зі складання міжнародних іспитів Pearson від авторизованого центру тестування у Полтаві, до якого долучилася Олена Кириченко, гарант освітніх програм «Експертиза та митна справа» та «Товарознавство та експертиза в митній справі». Представниця «Мовний Центр «Статус» розповіла про секрети успішної підготовки та складання іспиту PEIC level B1-B2. Отримання безстрокового сертифіката допоможе під час навчання, працевлаштування, участі у міжнародних стажуваннях, проєктах тощо. Це особливо актуально зараз, коли офіційно закріплений статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.

          

День Збройних Сил України!

6 грудня 2023 року, в День Збройних Сил України, викладачі кафедри Наталія Офіленко, Олена Кириченко та здобувачі вищої освіти 1 курсу, освітніх програм «Експертиза та митна справа», «Товарознавство і торговельне підприємництво» були присутні на вручення погонів молодшого лейтенанта запасу курсантам військової підготовки.

Ми дякуємо за відданість, відвагу, мужність та незламність духу нашим захисникам та захисницям!

          

Благодійний ярмарок до Дня Святого Миколая!

6 грудня 2023 року, на перехресті свят (День Святого Миколая та День Збройних Сил України) здобувачі вищої освіти академічних груп ЕМС б-11, ТТП б-11 взяли участь у благодійному ярмарку до Дня Святого Миколая.

На молодь та відвідувачів чекали власноруч виготовлені передбачення, святкові розмальовки та власноруч виготовлені ялинкові прикраси.

Також ярмаркували викладачі кафедри Наталія Офіленко, Олена Горячова, Зоя Котова, Людмила Флока, Надія Гнітій, Зоя Рачинська, Олена Кириченко, Надія Левошко та завлабораторіями Світлана Нагорна.

          

Завезення гуманітарної допомоги в Україну з 1 грудня – вебінар Мінсоцполітики

1 грудня 2023 року почала працювати Автоматизована система реєстрації гуманітарної допомоги. У рамках вивчення теми «Митне оформлення вантажів гуманітарної допомоги» (навчальна дисципліна «Митна справа») здобувачі вищої освіти освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» разом з гарантом освітньої програми Оленою Кириченко приєдналися до онлайн навчання по роботі в системі.

Здобувачі вищої освіти мали змогу подивитися як зареєструватись в електронному кабінеті Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги; ознайомитися з порядком реєстрації у Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги; прослідкувати послідовність створення декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, та звітування за гуманітарний вантаж.

Подія була організована Міністерством соціальної політики України та ІОЦ Мінсоцполітики у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень у рамках проєкту Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

          

Презентація успішних практик з національно-патріотичного виховання

29 листопада 2023 року викладачі кафедри Олена Кириченко, Зоя Рачинська, Надія Гнітій, Людмила Флока доєдналися до першого онлайн заходу з обміну успішними практиками з національно-патріотичного виховання. Такі презентації мають на постійній основі проводитися у закладах вищої освіти. Вдячні Офісу підтримки вченого за ініціативу!

          

29 листопада 2023 року студенти спеціальностей 162 Біотехнології та біоінженерія і 076 Підприємництво та торгівля разом із викладачем кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмилою Флокою взяли участь у круглому столі  «Біотехнології у органічному агровиробництві», що проводився разом із Полтавським державним аграрним університетом та  Полтавським національним  педагогічним університетом імені В.Г. Короленка. Учасники заслухали актуальні  доповіді та обговорили цікаві питання. Продовжуємо розвивати співпрацю між університетами Полтавщини.

          

Гостьова лекція

На засадах міжуніверситетської співпраці 27 листопада 2023 року гарант освітніх програм «Експертиза та митна справа» та «Товарознавство та експертиза в митній справі» Олена Кириченко провела мінілекцію на тему «Митний консалтинг» у рамках вивчення навчальної дисципліни «Менеджмент-консалтинг» для здобувачів вищої освіти ступеня бакалавра Полтавського державного аграрного університету. Слухачі познайомилися зі специфікою надання митних послуг, мали змогу ставити питання, отримати відповіді, висловити свої думки.

          

24 листопада 2023 старший викладач кафедри Товарознавства біотехнології експертизи та митної справи Гнітій Надія Володимирівна  зустрілася з учнями комунального закладу  Розсошенська гімназія Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області". Говорили про "Наркотики, психотропні речовини, електронні пристрої для паління: експертизу, шкоду для здоров'я та вплив на юнацький організм"  Після перерви провели майстер-клас " Експрес методи оцінки якості напоїв".

Школярі ознайомилися з лабораторіями ПУЕТ, кафедри ТБЕМС, побачили, які аналізи можуть тут проводитися.  До нових зустрічей, наші чудові молоді науковці-Розсошенська гімназія!

          

Всеукраїнський кар’єрний захід «Час працювати 2023»

Здобувачі вищої освіти спеціальності 076 Підприємництво та торгівля освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» ступеня магістра Олег Осадчук та Владислав Мальцев долучилися до Всеукраїнського кар’єрного заходу «Час працювати 2023» 21–23 листопада 2023 року. Кар’єрний захід об’єднав університетські та бізнесові спільноти. В онлайн-форматі для учасників були проведені воркшопи для вдосконалення hard & soft skills, HR-сесії та відверті розмови.

          

21 листопада 2023 рокув кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митногї справи Людмила Флока відвідала гостьову лекцію Rawi Abdelal, професора кафедри міжнародного менеджменту імені Герберта Ф. Джонсона Гарвардської школи бізнесу, про майбутні зміни у світовій економіці. Лекція розкривала основні питання  міжнародних відносин, економіки, менеджменту, глобалізації, політичних систем, структурних трансформацій.

          

Участь у круглому столі

15 листопада 2023 року на базі Полтавської торгово-промислової палати відбувся круглий стіл із представниками митної служби Полтавської області та представниками Асоціації експортерів і імпортерів «ЗЕД», до якого долучилася гарант освітніх програм «Експертиза та митна справа» та «Товарознавство та експертиза в митній справі» Олена Кириченко.

Під час круглого столу спікери та учасники обговорили питання митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, з урахуванням змін, внесених до Митного Кодексу України, які набули чинності 07 листопада 2023 року; переваги авторизації відповідно до вимог конвенції «Про процедуру спільного транзиту»; види авторизації; переваги правил Інкотермс 2020 у міжнародній торгівлі.

          

Участь у тренінгу "Wild Connections"

З 31 жовтня по 9 листопада 2023 року гарант освітніх програм «Експертиза та митна справа» та «Товарознавство та експертиза в митній справі» Олена Кириченко була учасницею міжнародного тренінгового курсу "Wild Connections", що фінансувався Erasmus+.

Захід об’єднав 22 учасники з України, Чехії, Польщі, Болгарії, Греції, Італії, Іспанії та проходив у Велке Павловіце (Чехія).

Тренінг сприяв особистому реагуванню на зміну клімату, практикуванню внутрішньої та зовнішньої стійкості та безвідходного способу життя, залишаючись «офлайн». Метою курсу було підтримати молодих працівників у відчутті сталого способу життя як способу реагування на поточні соціальні та екологічні ситуації, щоб вони були готові ділитися знаннями та втілювати набутий досвід у роботі з молоддю.

          

15 листопада 2023 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока та Наталія Офіленко відвідали онлайн-лекцію бельгійського професора Стефана Хаспелага про штучний інтелект.

          

15 листопада 2023 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Юрій Бургу, Людмила, Флока, Зоя Котова та Зоя Рачинська на чолі із завідувачкою кафедрою Габріеллою Біртою відвідали форум «Технології зберігання і переробки зерна» Полтавського державного аграрного університету. Основними темами форуму було: інтеграція зернового ринку у світову економіку; сучасні тренди переробки зерна і зернового бізнесу; демонстрація стійких бізнес-моделей і впровадження технологічних агроінновацій; нові логістичні шляхи експорту зернових; виробництво комбікормів: недооцінений напрям зернопереробки.

          

9 листопада 2023 року  у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася п’ята «Ніч науки» присвячена Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку. Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Надія Гнітій та Зоя Рачинська доєднались до загального святкування на локації «Хімічний калейдоскоп». «Хімічний калейдоскоп» проводиться з метою популяризації хімічних знань, розвитку творчих здібностей учасників, залучення до науково-дослідницької діяльності та формування soft skills.

          

9 листопада 2023 року студенти спеціальностей 076 Підприємництво та торгівля і 162 Біотехнології та біоінженерія ступеня «бакалавр» разом із викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмилою Флокою, Зоєю Котовою та Надією Левошко відвідали з екскурсією ТОВ «Ортопед». ТОВ Ортопед – це молоде підприємство на якому працюють досвідчені та висококваліфіковані спеціалісти, що завжди готові надати фахову консультацію та допомогти в підборі необхідних протезно-ортопедичних виробів, швидко та якісно здійснити виготовлення замовлення. 

          

02 листопада 2023 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи разом із студентами-бакалаврами спеціальностей 162 Біотехнології та біоінженерія і 076 Підприємництво та торгівля відвідали з екскурсією ТОВ «Торговий дім «Полтавський автоагрегатний завод». Завод займається наступними видами виробництва: ливарне виробництво, механообробні цеха, гальвано-термічне та пресово-штампувальне виробництва, ремонтне виробництво, інструментальне виробництво, а також цех з обробки пластмас і гуми. Дізналися, що на заводі виробляється більше 200 модифікацій виробів для великовантажних автотранспортних засобів і залізничних вагонів, а також широкий асортимент товарів народного споживання.

          

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи пройшли підвищення кваліфікації шляхом стажування з 28 серпня 2023 року по 27 жовтня 2023 року у лабораторії інноваційних технологій та експериментальних тваринницьких об'єктів Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії наук України, загальний обсяг – 180 годин / 6 кредитів ЄКТС. Керівником виступив кандидат сільськогосподарських наук, в.о. завідувача лабораторії – Череута Юрій Володимирович. Викладачами були опрацьовані наступні теми:

№ з/п

Тематика

Кількість годин

1

Ознайомлення з роботою лабораторії інноваційних технологій та експериментальних тваринницьких об’єктів та сучасним станом виробництва свинини у світі та в Україні.

30

2

Вивчення сучасних систем розведення свиней та методи селекції у свинарстві, поняття технології виробництва свинини та основних її елементів, технічне забезпечення виробничих процесів у свинарстві, виробництво свинини в індивідуальних та малих фермерських господарствах.

50

3

Вивчення питань біобезпеки свиногосподарств, особливості обліку, маркетингу в сучасному свинарстві, проблеми первинної переробки продукції свинарства та ефективності виробництва свинини.

50

4

Вивчення особливостей системи організаційно-технологічних рішень з адаптації тварин до зміни клімату за виробництва продукції тваринництва (кліматично-адаптивне та органічне тваринництво); ознайомлення із системою диверсифікації вермітехнологій для отримання кормів і свинини в умовах агроекологічного виробництва та технологією глибокої переробки вермігумусу

50

          

26 жовтня 2023 року відбулася зустріч з студентами закладів фахової перед вищої освіти на якій старший викладач кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Надія Гнітій провела майстер клас «Наркотики: чутки, міфи, експертиза». Активно обговорювали питання, що стосується рослинних та синтетичних наркотичних засобів та психотропних речовин. Дізналися цікаві факти про походження наркотичних засобів їх зовнішні ознаки, методи дослідження. Чим вони відрізняються один від одного. Обговорювали питання впливу рослинних наркотичних засобів на людину, аптечні варіації, наслідки вживання. Студенти активно приймали участь в обговоренні даної теми. Щиро дякуємо організаторам за співпрацю.

          

25 жовтня 2023 року  гостями кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи були учні 8 класу Полтавська ЗЗСО №24.Старший викладач кафедри Надія Гнітій здивувала  «хімічним шоу»,  показавши на практиці зв'язок науки і практики. Учні залюбки взяли участь у виконанні дослідження з визначення наявності барвників у напоях. Діти пройшли хімічний квест та занурились у яскравий світ хімії та основ товарознавства.

          

23 жовтня 2023 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології та експертизи в митній справі Олена Кириченко, Надія Гнітій та Людмила Флока провели для учнів-випускників загальноосвітньої школи № 26 майстер-клас «Таємниці кави та шоколаду». Учні дізналися багато цікавого про історію кави та шоколаду, основні компоненти та можливі фальсифікації.

          

Онлайн майстер-клас «Класифікація товарів для митних цілей»

19 жовтня 2023 року гарант освітньої програми «Експертиза та митна справа» Олена Кириченко провела онлайн зустріч зі студентами спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність Житомирського кооперативного фахового коледжу бізнесу і права. Під час майстер-класу ознайомилися Українською класифікацією товарів ЗЕД, закодували сезонні товари, визначили ознаки класифікації дитячих іграшок, за допомогою митного калькулятора розрахували суми платежів під час імпорту товарів.

          

Професійні заходи у Полтавському фаховому кооперативному коледжі

17 та 18 жовтня 2023 р. викладачі кафедри Зоя Рачинська та Олена Кириченко провели професійні ігри зі студентами в рамках тижня товарознавства у Полтавському фаховому кооперативному коледжі. Під час змагання в грі «Впізнай товар» команди показали високий рівень обізнаності в харчових продуктах та нехарчовій продукції, розпізнавали товари за ідентифікаційними ознаками, описували операції, що можуть здійснюватися з товарами. Під час гри «На кордоні» команди, знайшли усі товари, що переміщувалися у супроводжуваному багажу, та визначили, який коридор обрати – «зелений» чи «червоний».

За результатами двох ігрових днів перше місце посіла команда «Моршинська», друге місце – «Фіалочки», третє місце – «АТБ» та «Вишеньки», солодкі призи також отримали команди «Непереможні» та «Зірочки».

          

13 жовтня 2023 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока, Зоя Рачинська та Надія Левошко відвідали Полтавську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №24 Полтавської міської ради Полтавської області. Була проведена зустріч із учнями 11-го класу, поговорили про навчання та навчальний процес, основні дисципліни, бази практики, студентське дозвілля та проведений майстер-клас «Оцінка якості шоколаду».

          

12 жовтня 2023 року відбувся «Дебют першокурсника до Дня університету». Подками ректора були нагороджені і викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Надія Гнітій та Надія Левошко. У святі брали участь студенти 1-го курсу  освітніх програм Товарознавство і торговельне підприємництво, Експертиза в митній справі та Біотехнологія. На свято завітали доценти Олена Кириченко, Людмила Флока, Наталія Офіленко, старший викладач Зоя Рачинська.

          

День гостинності кафедри для студентів Полтавського фахового коледжу підприємництва і ресторанного бізнесу

11 жовтня 2023 року викладачі кафедри Олена Кириченко, Зоя Рачинська та Надія Гнітій провели гру «На кордоні» для студентів Полтавського фахового коледжу підприємництва і ресторанного бізнесу. Об’єднавшись у команди, учасники проаналізували вміст супроводжуваного багажу та обрали «зелений» чи «червоний» коридор для декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України. Учасник гри ознайомилися з двоканальною спрощеною системою митного контролю, а також запропонували свої варіанти товарів та можливі варіанти їх переміщення.

          

Студенти спеціальності 076 Підприємництво та торгівля освітньої програми «Експертиза та митна справа» відвідали Полтавську митницю. Під час спілкування керівник митного поста Інна Ключук та її заступник Віталій Алєко розповіли юнакам та дівчатам про головні завдання, що стоять перед митною службою сьогодні, особливості роботи на митному посту та познайомили майбутніх випускників із практикою митного оформлення вантажів суб’єктів ЗЕД. На завершення зустрічі, її учасники погодилися, що проведення подібних заходів допомагає звернути увагу молодого покоління, в подальшому - майбутніх спеціалістів, на необхідності глибокого вивчення митного законодавства, а підкріплення теоретичних знань практичними навичками – мотивує отримати якісну освіту для подальшого захисту економічних інтересів нашої держави.

          

3 жовтня 2023 у Полтавському університеті економіки і торгівлі відбувся благодійний ярмарок, приурочений до Дня захисників і захисниць України до якого залучилися студенти спеціальності 076 Підприємництво та торгівля та викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи. Студентами було зібрано 1850 грн і всі виручені кошти будуть передані на потреби ЗСУ. Разом до перемоги!

          

Участь у стипендіальній програмі

Гарант освітньої програми «Експертиза та митна справа» Олена Кириченко з 20 липня 2022 року по 5 липня 2023 року взяла участь у програмі «Taiwan Scholarships for Ukrainian Students and Scholars Program». Як запрошений науковець працювала в Центрі досліджень змін навколишнього середовища. Програма фінансувалася Академією Сініка, Тайванською національною академією природничих і гуманітарних наук.

          

Вебінар EY Talks – Сталий розвиток: погляд для бізнесу

13 вересня 2023 року гарант освітніх програм «Експертизи та митна справа» та «Товарознавство та експертиза в митній справі» Олена Кириченко доєдналася до вебінару EY Talks – Сталий розвиток: погляд для бізнесу.

Спікери, експерти CCaSS EY, розповіли про сталий розвиток та виклики у зв’язку зі зміною клімату, схарактеризували профіль спеціаліста та окреслили теми, які необхідно розуміти здобувачам вищої освіти, щоб стати спеціалістами у сфері сталого розвитку.

          

Лекція на платформі Ukraine Global Faculty

12 вересня 2023 року гарант освітніх програм “Експертизи та митна справа” та “Товарознавство та експертиза в митній справі” Олена Кириченко на платформі Ukraine Global Faculty прослухала лекцію Sonja Herres-Pawlis на тему “Introduction to bioplastics”.

Лекторка зосередилася на питаннях поводження з відходами із пластичних мас, розкрила поняття біопластиків, особливості їх виробництва та застосування.

          

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи отримали патенти на корисні моделі:

          

Зустріч здобувачів вищої освіти з гарантами освітніх програм

04.09.2023 року у рамках курсу «Університетська освіта» відбулася зустріч з гарантами освітніх першокурсників спеціальностей:

          

Відгуки про наших здобувачів вищої освіти

Головне митне управління на повітряному транспорті Державного митного комітету Азербайджанської Республіки позитивно охарактеризувало проходження виробничої практики здобувачем вищої освіти спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, освітньої програми «Експертиза та митна справа», ступеня бакалавра, Маммедовим Теймуром Ельман огли.

          

Посвята у студенти 2023!!!

Вітайте здобувачів вищої освіти першого курсу освітніх програм "Експертиза та митна справа" та "Товарознавство і торговельне підприємництво" ступеня бакалавра!

Попереду чотири роки плідної співпраці, кооперації, спільного навчання, тож бажаємо успіхів та досягнення амбітних цілей, перемог та професійного становлення у незалежній Україні.

          

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи підвищували свою кваліфікацію з відривом від виробництва на НВТОВ «Промелектроніка» м. Полтава з 27 червня 2023 року по 15 серпня 2023 року. Викладачами було опрацьовано наступні теми:

          

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи підвищували свою кваліфікацію без відриву від виробництва в лабораторії екологічної безпеки у тваринництві Інституту свинарства та АПВ НААН України з 08 травня 2023 року по 26 червня 2023 року. Викладачами було опрацьовано наступні теми:

          

15 червня 2023 року відбувся захист бакалаврських дипломних робіть студентів спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія освітньої програми «Біотехнологія». Захист робіт проходив у дистанційному режимі, засобами системи дистанційного навчання ПУЕТ за використанням системи  веб-конференцій Jitsi Meet та проводився у відповідності до вимог освітніх програм бакалавра зі спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія.

          

Стратегії зеленого кампусу: досвід ЄС для українських університетів

У травні-червні 2023 року гарант освітньої програми «Експертиза та митна справа» Олена Кириченко долучилася до циклу відкритих лекцій, що проводилися Сумським державним університетом у рамках проєкту Жана Моне «Стратегії зеленого кампусу: досвід ЄС для українських університетів».

На лекціях студенти, аспіранти та викладачі університету, що навчаються, працюють у провідних університетах світу, розповідали про сучасні практики організації зелених кампусів, реалізацію інноваційних екологічних програм в академічних містечках, ключові переваги екологізації академічних спільнот, європейські стандарти та найкращі практики реалізації SDG, особливості формування «зеленої» свідомості та екологічного виховання в ЄС.

          

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи підвищували свою кваліфікацію без відриву від виробництва в ФОП «Кіндратенко О.Е.» м.Полтава з 03 квітня 2023 року по 05 червня 2023 р. Викладачами було опрацьовані наступні теми:

          

23 травня 2023 року на кафедрі товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи  було проведено захід до Дня партнерства в ПУЕТ «Якість підготовки фахівців з біотехнології, експертизи та товарознавства як запорука успіху випускника на виробництві». Захід відвідала представник Інституту свинарства та АПВ НААН України доктор сільськогосподарських наук Ірина Баньковська – завідувач лабораторії зоотехнічного аналізу і якості м’яса.

          

16 травня 2023  року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі старшим викладачем кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Надією Гнітій було проведено майстер клас «Смачне малювання». Учасникам було запропоновано стати героями коміксу, створити власний колаж смачних, корисних звичок та продуктів за допомогою різних технік малювання та паперового дизайну. Учасники радо поділилися власним досвідом та знаннями з режиму дня, харчових звичок, груп продуктів.

          

Участь у заходах Всесвітньої митної організації

23 травня 2023 року гарант освітньої програми «Експертиза та митна справа» Олена Кириченко приєдналася до другої зустрічі WCO Customs’ Work Organization Forum (CWOF), що проходила онлайн у Брюселі.

У ході панельної сесії спікери поділилися досвідом з учасниками форуму щодо ініціатив їхніх митних адміністрацій щодо майбутньої роботи на митниці, включаючи організацію роботи, дизайн робочого місця та управління персоналом. Також організатори анонсували третю зустріч CWOF та створення посібника ВМО щодо гнучкої/гібридної робочої моделі в митних адміністраціях – на шляху до стійких робочих моделей.

          

10 травня 2023 року старшими  викладачами кафедри товарознавства, експертизи та митної справи Надією Гнітій та Зоєю Рачинською  було проведено он-лайн презентацію майстер-клас "Хімічні експрес-методи дослідження продукції". Надія Гнітій навчала учасників  дізнаватись прості лайфхаки, як відрізнити справжню каву від підробки, яка кава смакує краще, та на що потрібно звернути увагу коли її купуєте. А також що ховається під маркуванням морозива, з якої сировини його виробляють і як це впливає на якість, як звичайному споживачеві обрати якісну продукцію серед величезного асортименту.

          

10 травня 2023 року доцентом кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Оленою Горячовою для учнів старших класів Полтавського ліцею №21 «Надворсклянський» було проведено майстер-клас «Дегустація чаю». Гості із зацікавленістю дізнались про історію чаю, особливості технології його виробництва, маркування, способи виявлення фальсифікації, оцінки якості. Кожен зміг себе відчути дегустатором та прийняв участь у експертній оцінці якості зразків чаю. Усі учасники отримали позитивні емоції, нові знання та став ближче до свідомого споживання харчових продуктів.

          

3 травня 2023 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Зоя Рачинська, Надія Гнітій, Людмила Флока долучились до онлайн зустрічі на тему: «Як успішно пройти стажування» з СЕО Академії продажів Тетяною Полянською. Тетяна Полянська надала практичні рекомендації щодо правильного написання резюме, правила поведінки на співбесіді з рекрутером, можливість використання зворотнього зв’язку з рекрутером.  Особлива увага була приділена проходженню стажування у різних компаніях, формуванню конкурентоспроможного фахівця на ринку праці, а також приводилися різні успішні кейси розвитку представників бізнесу.

          

02 травня 2023 року студенти спеціальності 076 Підприємництво та торгівля освітніх програм «Експертизи та митної справи» та «Товарознавство та торговельне підприємництво» разом із викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи відвідали з представниками всеукраїнської торговельної мережі «EVA». Спікерами виступили супервайзер Полтавського регіону Віра Юріївна та HR-спеціаліст, які розповіли, що лінія магазинів «EVA» — найбільша національна мережа магазинів краси та здоров’я, що пропонує широкий асортимент косметики, парфумерії, аксесуарів, засобів для догляду за малюками та побутових товарів відомих світових і власних брендів (загалом понад 30000 асортиментних позицій).

          

25 квітня 2023 року студенти спеціальностей 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність та 162 Біотехнології та біоінженерія прийняли участь у ХLVІ Міжнародній науковій студентській конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2022 рік «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті». Студенти представили результати своїх робіт у секції № 14 «Актуальні проблеми товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи» (керівник – Людмила Флока, к.с.-г.н., доцент).

          

25 квітня 2023 року студенти спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність освітньої програми «Експертиза та митна справа» ступеня бакалавр відвідали зустріч із Горбовим Олександром Вікторовичем, виконуючим обов’язки начальника Полтавської митниці.

          

20 квітня 2023 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи долучилися до заходу, що проходив в ПУЕТ «День кар’єри ЄС в м.Полтава». Викладачі та студенти відвідали панельну дискусію: «Професійний розвиток та європейська інтеграція» та Ярмарок вакансій.

          

19 квітня 2023 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока і Зоя Рачинська відвідали першу Конференцію Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених. Ініціаторами та організаторами заходу виступили: перший проректор, Наталія Педченко, д. е. н., професор; координатор Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Наталія Манжура; Голова Ради молодих вчених Ксенія Пивоварська, к. філос. н.; Голова Наукового товариства студентів Михайло Лапкун, студент гр. ПТЛ б-31.

          

17 квітня 2023 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Надія Гнітій, Зоя Рачинська та Людмила Флока долучилися до конференції «Бухгалтерський облік для прийняття екологічних рішень». Спікеркою виступила Вікторія Кулик, докторка економічних наук, професорка Південночеський університет в Чеських Будейовіцах.

          

08 квітня 2023 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»  пройшов День Абітурієнта. До заходу долучилися викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Зоя Рачинська та Людмила Флока, які розповіли про особливості освітніх програм «Товарознавство і торговельне підприємництво», «Експертиза та митна справа», «Митна справа в митній торгівлі» спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність та освітньої програми «Біотехнології» спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія».

          

Еко арт-терапія «Весна»

4 квітня  2023  року на базі Полтавського університету економіки і торгівлі старшим викладачем кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Надією Гнітій було проведено заняття із молоддю з групи «Надія-Є!»  ВГО «Центр освіти дорослих» м.Полтава. Було проведено багато цікавих хімічних дослідів із звичайними речами, що є у кожного вдома. Надія Гнітій змогла заіскрити очі слухачів зацікавленістю до світу, який нас оточує вдома, до кращого розуміння хімічних процесів. А молодь впевнились в своїх силах: «Ми можемо експериментувати. Це цікаво!». Проведені хімічні досліди та отриманий результат викликав  неймовірні захоплення в учасників.  Мами завжди  з радістю долучаються до цих занять. Побаченні хімічні досліди молодь обіцяли продемонструвати своїм близьким та рідним з дотриманням усіх правил техніки безпеки.

          

29 березня 2023 року на Вченій раді університету були нагороджені кращі викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Зоя Рачинська та Людмила Флока відповідно результатам опитування  здобувачів вищої освіти «Кращий НПП очима студентів».

          

24 березня 2023 року відбулася X Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів»

У конференції взяли участь 157 доповідачів з України, Словенії, Польщі, Китаю, Італії, Індії та Тайваню. Учасники мали можливість обговорювати матеріали на форумі конференції.

До засідання онлайн доєдналися науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти Полтавського державного аграрного університету, Львівського торговельно-економічного університету, Національного університету харчових технологій, Державного біотехнологічного університету, Державного податкового університету, Національного університету біоресурсів і природокористування України та інших закладів вищої освіти.

Для висвітлення практичної складової експертної діяльності долучалися судові експерти Луганського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, Житомирського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, інших НДЕКЦ та НДІСЕ.

Організаційний комітет конференції щиро вдячний усім учасникам за обговорення актуальних проблем експертних досліджень товарів та послуг, митної політики України та підготовки фахівців із підприємництва та торгівлі.

          

Х Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів»

Запрошуємо учасників, колег, експертів, практиків та здобувачів вищої освіти 24 березня 2023 р. о 12:40 узяти участь в обговоренні матеріалів конференції за покликанням https://webinar.puet.edu.ua/confexpertpuet2023

24–26 березня 2023 р. також буде працювати форум, долучайтеся за покликанням https://problemexpert2023.forumotion.com/

          

14 березня 2023 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі відбулася Шевченківська «Ніч науки». Доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Олена Горячова у локації «Купуй українське» пропонувала учасникам  дослідити маркування продукції, представленої на вітчизняному ринку, навчитися розрізняти штрих-коди та ідентифікувати товарні знаки.

          

14 березня 2023 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока та Зоя Рачинська онлайн долучилися до круглого столу «Спільнота споживачів: виклики 2022 – рішення 2023». Метою круглого столу була консолідація зусиль на вирішення споживчих проблем  (рівний доступ до товарів та послуг, гарантії безпечності та якості, адаптація в умовах диджиліталізації та переходу до "чистої" енергії тощо).

          

6 березня 2023 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доцентки Людмила Флока, Наталія Офіленко, старший викладач Надія Гнітій та студенти спеціальностей 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність (ступеня бакалавр і магістр) і 162 Біотехнології та біоінженерія (ступеня бакалавр) відвідали вебінар «Основні принципи створення онлайн-курсу», спікером виступив Павел Самсонов – доцент Університету Луізіани в Лафайетті (США), учасник Програми Фулбрайта для фахівців (Fulbright Specialist Program).

          

6 березня 2023 року на кафедрі товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи пройшов захист дипломних робіт здобувачів вищої освіти спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія освітньої програми «Біотехнологія» заочної форми навчання.

          

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи пройшли підвищення кваліфікації шляхом стажування у відділі годівлі, фізіології та здоровя тварин Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національної академії наук України з 16 січня 2023 року по 03 березня 2023 року, загальний обсяг – 180 годин (6 кредитів ЄКТС).

          

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доцентки Олена Горячова, Наталія Офіленко та старші викладачі Надія Гнітій і Зоя Рачинська продовжують поглиблювати свої знання з біотехнології, тому проходять навчання  в магістратурі за спеціальністю 162 «Біотехнології та біотехнологія», освітня програма «Біотехнологія» у Харківській державній зооветеринарній академії.

          

21 лютого 2022 року  викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доєдналися до вебінару «Як молоді плекати міцні стосунки?». Основні питання що розглядалися: важливість плекання міцних стосунків для молоді; техніки та практики плекання міцних стосунків у студентському колективі; поширені виклики у розвитку стосунків серед молоді і шляхи їх подолання. Вебінар організовував Центр здоров'я та розвитку «Коло сім'ї» в межах україно-швейцарського проекту Психічне здоров'я для України  за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні, Міністерство освіти і науки України, Департамент освіти і науки Львівської ОДА, Управління освіти Львова.

          

20 лютого 2023 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи відвідали публічну онлайн презентацію  «Спрощення процедур торгівлі в Україні 2022: Митні процедури, проблеми та очікування під час війни». Було висвітлено наступні питання: індекс сприйняття роботи митниці; проблеми у роботі митниці за оцінками бізнесу; оцінка окремих аспектів митниці; реформи на митниці: оцінка та очікувані заходи; «Сірий імпорт»: поширеність; джерела інформації про регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД); цифровізація інфраструктури підтримки експорту та державних послуг (на прикладі оцінки порталу Дія.Бізнес).

          

17 лютого 2023 року  викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доєдналися  до лекції «Протидія проросійській пропаганді» від інспектора відділу протидії кіберзлочинам в Полтавській області Департаменту кіберполіції Головні Аміни Ігорівни. Зустріч відбулася на платформі Zoom

          

16 лютого 2023 року викладачі кафедри ТБЕМС долучилися до презентації  Наукового товариства студентів ПУЕТ. Було розглянуто мету, завдання, принципи його діяльності. Учасники ознайомилися  з організаційною структурою, органами управління, умовами участі у товаристві та ін.

          

Студенти спеціальності 162 Біотехнологія та біоінженерія не залишаються осторонь навчання і в період виробничої практики. Так, студентки групи БТб-21 Островерха Наталія та БТб-41 Годунок Анастасія, Чопик Катерина і Чугуй Катерина отримали сертифікати за успішне проходження курсів на найбільшій освітній онлайн-платформі в Україні - Prometheus.

          

Х Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів»

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Запрошуємо взяти участь у Х Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів», яка відбудеться у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ) 24 березня 2023 року.

ОСНОВНІ ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ КОНФЕРЕНЦІЇ

  1. Теоретичні та методологічні засади експертизи товарів.
  2. Проблеми ідентифікації та виявлення фальсифікації товарів.
  3. Експертні дослідження товарів і послуг.
  4. Сучасна митна політика України в умовах поглиблення інтеграційних процесів.
  5. Формування професійних компетентностей майбутніх фахівців із підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

Дедлайн: 20 березня 2023 року.

Робочі мови конференції: українська, англійська.

Інформаційний лист

Information letter

          

26 січня 2022 року студенти спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія освітньої програми «Біотехнологія» доєдналися до неформальної зустрічі першого проректора Педченко Наталії Сергіївни, директора ННЦЗЯВО Гасій Олени Володимирівни, директора офісу студентського омбудсмена Орел Вікторії Анатоліївни, психолога психологічної служби Тодорової Ірини Степанівни та завідувача кафедри комп’ютерних наук та інформаційних технологій Ольховської Олени Володимирівни. Також були присутні гарант освітньої програми «Біотехнологія» завідувач кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи, доктор сільськогосподарських наук, професор Бірта Габріелла Олександрівна та викладачі кафедри  доцент Флока Людмила Валеріївна та старші викладачі Гнітій Надія Володимирівна та Рачинська Зоя Павлівна.

Під час зустрічі  студенти дізналися багато нового про Закон України «Про освіту», про питання академічної доброчесності та її порушення, антикорупційну політику, правила вирішення конфліктних ситуацій в ПУЕТ,  завдання психологічної служби ПУЕТ та відповідності дистанційних курсів загальноприйнятим вимогам.

          

Відповідно до наказу № 129-Н від 29 серпня 2022 року «Про направлення здобувача вищої освіти спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія » в період з  01.09.2022 р. по 30.11.2022 р.  за програмою внутрішньої академічної мобільності в Одеському національному технологічному університеті навчалась студентка 3 курсу ОП «Біотехнологія» Педюра Ілона Олегівна. Навчальна дисципліна «Хімія біологічно активних речовин» - 4 кредити. Отриманий сертифікат про навчання і здачу диференційованого заліку з оцінкою 90 (А) відмінно.

          

5 січня 2023 року викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доценткою Оленою Горячовою та старшим викладачем Зоєю Котовою була проведена зустріч з учнями 11-х класів Комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів     №26 Полтавської міської ради Полтавської області». В ході зустрічі ознайомили учнів з особливостями вступу, заповнення мотиваційний листів, розповіли про університет, кафедру. Провели дегустацію 2-х зразків чаю, дали відповіді на питання, запросили на День відкритих дверей.

          

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи пройшли підвищення кваліфікації шляхом стажування з 24 жовтня 2022 року по 16 грудня 2022 року на кафедрі біології продуктивності тварин імені академіка О.В.Квасницького Полтавського державного аграрного університету, за метою «Розвиток професійних компетентностей та ефективність викладання навчальних дисциплін біотехнологічного спрямування». Форма підвищення кваліфікації – інституційна, обсяг – 180 годин (6 кредитів ЄКТС). Керівником виступила доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, завідувач кафедри біології продуктивності тварин імені академіка О.В. Квасницького – Світлана Усенко.

          

26 грудня 2022 викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока та Зоя Рачинська відвідали   онлайн консультацію для викладачів «Основні функції координатора дуальної форми здобуття освіти».  Модераторкою була Віта Бугайчук. кандидат економічних наук, доцент, керівник Навчально-наукового центру дуальної освіти, Поліський Національний Університет

          

23 грудня 2022 року на кафедрі товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи відбулося розширене засідання кафедри. Відповідно до виконання наказу № 203-Н від 05.10.2022 «Про перегляд, оновлення та затвердження освітніх програм спеціальностей для набору 2023 року» були запрошені здобувачі вищої освіти, випускники минулих років  та потенційні роботодавці.

Із здобувачів вищої освіти були присутні: спеціальність 162 Біотехнології та біоінженерія ОП «Біотехнологія» (перший рівень  вищої освіти) – Деменчук А.О., Торубара Ю.О., Педюра І.О., Годунок А.Д.; спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» ОП «Товарознавство і торговельне підприємництво» (початковий рівень (короткий цикл)  вищої освіти – Синельник М.Є., Сидоренко Е. С., ОП «Товарознавство і торговельне підприємництво» (перший (бакалаврський) рівень вищої освіти) – Сидоренко Е.С, Ковальова У.С., Савченко В.П. , Романюк Я.О.; ОП «Експертиза та митна справа» (перший (бакалаврський) рівень вищої освіти) – Трус Д.Р., Єременко В.П., Тимошенко Є.О., Костюк Д.В.; ОП  «Товарознавство і комерційна діяльність» (другий (магістерський) рівень вищої освіти) – Рудяга В.П.., Залогіна С.О.; ОП «Товарознавство та експертиза в митній справі» (другий (магістерський) рівень

Випускники минулих років: спеціальність 162 Біотехнології та біоінженерія ОП «Біотехнологія» – Залогіна С.М. Сопітько А.Г.; спеціальність 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність ОП «Товарознавство і торговельне підприємництво» спеціальності (початковий  рівень  (короткий цикл)  вищої освіти) – Манько К.М.; ОП «Товарознавство і торговельне підприємництво» (перший (бакалаврський) рівень вищої освіти) – Долголенко О. М.,  Остапко А. В.; ОП «Експертиза та митна справа» (перший  (бакалаврський) рівень вищої освіти) – Довбня А.С., Щикота С.С.; ОП «Товарознавство і комерційна діяльність» спеціальності (другий (магістерський) рівень вищої освіти) – Нестеренко Д. П.; ОП «Товарознавство та експертиза в митній справі» (другий (магістерський) рівень вищої освіти) – Бондарець Т.Г., Щикота С.С.

Із роботодавців були присутні: Сокирко Михайло Петрович, директор державної сільськогосподарської дослідної станції ім. М.І.Вавілова ІС і АПВ НААН; Бабич Інна Миколаївна – менеджер-управитель мережі магазинів «Vitorossi», товарознавець-експерт; Олефір Софія Іванівна – експерт відділу експертизи і сертифікації Полтавської ТТП; Федченко Інна Володимирівна, випускниця спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія», технік-технолог ПрАТ «Фірма «Полтавпиво».

          

21 грудня 2022 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока та Зоя Рачинська відвідали установче засідання Ради молодих вчених ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі». Головою Ради молодих вчених обрано Ксенію Пивоварську, а секретарем доцентку кафедри ТБЕМС Людмилу Флоку.

          

21 грудня 2022 доцентки кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока та Наталія Офіленко відвідали  круглий стіл для викладачів «Дуальна форма здобуття освіти: на що треба звернути увагу при акредитації». Модераторами були Ірина Перевозова, доктор економічних наук, професор, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри підприємництва та маркетингу та Світлана Ковальчук, доктор економічних наук, професор, експерт Національного агентства забезпечення якості освіти.

          

16 грудня 2022 року доцентка кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока доєдналася до тематичного студентського клубу, тема якого була «Основні проблеми з якими стикаються здобувачі дуальної форми здобуття освіти?». Модераторкою заходу виступила  Олена Бучинська, кандидат економічних наук, доцент кафедри маркетингу імені А.Ф.Павленка Київського національного економічного університету ім.Вадима Гетьмана.

          

14 грудня 2022 року доцентки кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока та Наталія Офіленко відвідали круглий стіл «Цінність дуальної форми здобуття освіти для роботодавців: баланс між теоретичною освітою та практичним застосуванням». Модераторами були: Ірина Перевозова, доктор економічних наук, професор, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедри підприємництва та маркетингу та Людмила Василега, директор Центру компетенцій та розвитку людського капіталу, Федерація роботодавців України 

          

13 грудня 2022 року доцентки кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока та Наталія Офіленко відвідали круглий стіл для викладачів «Діагностика освітньої програми з точки зору впровадження дуальної форми здобуття освіти». Модераторами були: Максим Романов, експерт з питань впровадження дуальної форми здобуття освіти, член робочої групи Міністерство освіти і науки України, Віта Бугайчук. кандидат економічних наук, доцент, керівник Навчально-наукового центру дуальної освіти, Поліський Національний Університет

          

Участь у заходах Всесвітньої митної організації

8-9 грудня 2022 року гарант освітньої програми «Експертиза та митна справа» Олена Кириченко долучилася до 17th Annual WCO PICARD Conference, яка була організована Всесвітньою митною організацією, членами наукової ради програми «Партнерство в митних наукових дослідженнях і розробках» та проходила у віртуальному форматі за фінансування Корейської митної служби.

Спікери представили питання використання сучасних технологій, зокрема для покращення функцій митних органів, безпеки кордонів, аналітики даних, «Зеленої митниці», сприяння гендерній рівності та трансформації корпоративної культури на митниці, ролі митної служби у справедливому оподаткуванні та стягненні доходів.

Також 13 грудня 2022 року Олена Кириченко приєдналася до першої зустрічі WCO CUSTOMS’ WORK ORGANIZATION FORUM (CWOF), що проходив віртуально у Брюселі.

Учасники форуму поділилися досвідом, найновішими тенденціями та практиками щодо організації праці та дали рекомендації щодо їх більш широкого застосування митною спільнотою.

          

Навчально-розважальний освітній онлайн проект «Business Podcasts 2022» від компанії «Епіцентр К»

З 25 жовтня по 24 листопада 2022 року гарант освітньої програми «Експертиза та митна справа» Олена Кириченко приєдналася до навчально-розважального освітнього онлайн проекту «Business Podcasts 2022», що був організований компанією «Епіцентр К».

Протягом 5 тижнів CEO, директори напрямків, HRD, керівники T&D та L&D напрямків, бізнес-тренери обговорювали існування бізнесу під час війни, інновації, роботу з постачальниками, відкриття нових локацій у воєнний час та ще багато актуальних тем.

          

Х Міжнародний бізнес форум «Наука-бізнес-освіта: стратегічне партнерство»

23 листопада 2022 року гарант освітньої програми «Експертиза та митна справа» Олена Кириченко взяла участь у Х Міжнародному бізнес-форумі «Наука-бізнес-освіта: стратегічне партнерство», що відбувся у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана.

Учасники форуму працювали в рамках панельних дискусій, де розкривалися питання оптимізації фінансів та інвестицій в умовах воєнного стану, соціального підприємництва, співпраці бізнесу та освіти, глобального ринку віртуальних активів тощо.

Сертифікат Кириченко Олена Василівна

          

7 грудня 2022 року відбулася зустріч із виконуючою обов’язки завідувачки лабораторії молочного скотарства Інституту свинарства і АПВ НААН, кандидатом сільськогосподарських наук Аллою Хоценко. Були обговорені такі питання як, стан галузі молочного скотарства, підвищення якості отриманої продукції та прогресивні технології утримання молочних корів.

          

02 грудня 2022 року доцентка кафедри товарознавства,  біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока доєдналася до вебінару «Стратегічне планування розвитку територіальних громад Полтавської області: нова парадигма». Спікерами виступили: Віта Клименко – директорка Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції», к.е.н., доцент та Світлана Туль – заступниця директорки – експерт з регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції», к.е.н.

          

01 грудня 2022 року доценти кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока та Наталія Офіленко відвідали другу відкриту лекцію доктора Чеда Хоггана, доцента кафедри освіти дорослих і безперервної освіти Університету штату Північна Кароліна (США) на тему «Навчання демократії. Виклики і фактори трансформацій у громадянській освіті дорослих». У цій лекції з міні-курсу дізналися про трансформаційні процеси у демократичному суспільстві, проблеми індивідуалізму, колективізму, соціальної солідарності тощо.

          

30 листопада 2022 року студенти спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» долучилися до  міжвузівського круглого столу на тему «Біотехнології у виробництві і переробці продукції тваринництва». Організаторами заходу виступили кафедра біології продуктивності тварин імені академіка О. В. Квасницького Полтавського державного аграрного університету і кафедра товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Полтавського університету економіки і торгівлі.

Засідання круглого столу відкрили доктор сільськогосподарських наук Світлана Усенко і кандидат сільськогосподарських наук Людмила Флока. Вони наголосили, що одним із ключових напрямів якісного технологічного розвитку в низці галузей аграрного виробництва є біотехнологія, що являє собою сукупність методів одержання біологічної продукції завдяки використанню певних технологічних, мікробіологічних і генно-інженерних методів. Із розвитком біотехнології пов’язують розв’язання глобальних проблем людства — ліквідацію нестачі продовольства, енергії, мінеральних ресурсів, поліпшення стану охорони здоров’я й якості навколишнього середовища.

Цікаві доповіді виголосили здобувачі вищої освіти за спеціальністю 204 Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва Полтавського державного аграрного університету Анастасія Мишун, Наталія Рошко, Михайло Тарасенко, Аліна Самовик, Світлана Даніленко, Інна Лещенко, Анна Титаренко та здобувачі вищої освіти за спеціальністю 162 Біотехнології та біоінженерія Полтавського університету економіки торгівлі Ілона Педюра, Наталія Островерха, Катерина Чопик.

Після завершення роботи круглого столу усім учасникам було вручено сертифікати.

          

17 листопада 2022 року відбувся Дебют першокурсника, в якому брали участь студенти 1-го курсу спеціальностей Товарознавство і торговельне підприємництво, Експертиза в митній справі, Митна справа в міжнародній торгівлі, Біотехнологія. На свято завітали викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доценти Людмила Флока, Наталія Офіленко, старші викладачі Надія Гнітій, Зоя Рачинська та Зоя Котова.

Студентку спеціальності Біотехнології та біоінженерія групи БТб-41 Катерину Чугуй нагороджено подякою за популяризацію наукової думки, вагомий особистий внесок у реалізацію концепції діяльності університету, з нагоди Всесвітнього дня науки та Міжнародного дня студенти

          

16 листопада 2022 року відбулася зустріч студентів-бакалаврів спеціальності «Біотехнологія» з радником дирекції Інституту свинарства і АПВ НААН, доктором сільськогосподарських наук, професором, членом-кореспондентом НААН Волощуком Василем Михайловичем. Під час зустрічі було обговорено багато цікавих тем щодо особливостей виробництва свинини в Україні та світі, інноваційних підходів у свинарстві, м’ясні якості свиней вітчизняної та зарубіжної селекції.

          

Ніч науки у ПУЕТ

15 листопада кафедрою товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи було проведено креативний науковий захід «Хімічимо у ночі». Головним хіміком цього заходу була старший викладач кафедри Надія Гнітій з її допомогою запрошені гості, а саме-дошкільнята, учні інклюзивної програми навчання, студенти коледжів та університетів міста, поринули у світ сучасних методів дослідження та перевірки якості товарів. Дізналися таємниці хімічної експертизи кави, чаю, матча. Для дівчат пройшла перевірка лайфхаків-тестувань декоративної косметики, парфюмів, дезодорантів з мереж Тіk-Тоk, Instagram, Youtube. Для наймолодших відбулося яскраве шоу хімічних фокусів. Тут і невидимий скотч, і фараонові змії, штучна кров, вулкани з блискіток.

          

11 листопада 2022 року доценти кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Людмила Флока, Наталія Офіленко, Олена Кириченко разом із студентами спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» відвідали вебінар «Цифрові вимірювальні комплекси як виклик сучасній освіті» у рамках STEAM-тижня в ПУЕТ. Спікером був експерт в галузі освітніх технологій Скуловатов Олександр Вікторович. Дізналися багато цікавого про те, що цифровий вимірювальний комплекс являє собою спеціально розроблену систему засобів навчання та лабораторного обладнання, організованого для цілісного досягнення освітніх завдань з хімії, біології, програмування та інженерії.

          

11 листопада 2022 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Надія Гнітій та Зоя Рачинська провели майстер клас для школярів Полтавської загальноосвітньої школи №26. Відвідавши цей захід діти отримали нові знання щодо перевірки харчових продуктів на якість, вміння перевіряти справжність штрихового кодування та визначення контрольної цифри. Діти розвивали свої soft skills. Обговорювали питання, що стосується питань визначення країни виробника та їх кодових позначень. Виділили час для аналізу етикеток продуктів, перевірили наявність маркування Е чисел. Далі була інтерактивна розважальна шоу частина. Розглянули способи створення штучної крові в домашніх умовах: починаючи від найпростіших їстівних рецептів, інгредієнти для яких є у кожного під рукою, і до складних складів, що використовуються на знімальних майданчиках голлівудських фільмів. На майстер класі ми дізналися як за допомогою хімічних речовин та реагентів створити оригінальний образ, як зробити штучну кров у домашніх умовах. На ці та багато інших питань надала відповідь викладач кафедри товарознавства, біотехнології експертизи та митної справи Надія Гнітій.

          

У Полтавському університеті економіки і торгівлі уже кілька років успішно діє «Школа НАССР». За цей час її фахівцями проведено чимало тренінгів, консультацій, круглих столів тощо. На шляху євроінтеграції України, неабиякого значення набуває вивчення практичних аспектів впровадження системи НАССР у освітньому процесі. Розуміючи важливість вивчення цього напрямку студентами освітніх програм «Експертиза та митна справа», «Товарознавство і торговельне підприємництво», «Митна справа в міжнародній торгівлі», «Біотехнологія», ПУЕТ, зокрема кафедра товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доєдналися до Асоціації з інтеграції НАССР. Це дасть змогу впроваджувати практичні підходи в освітньому процесі, що надзвичайно важливо для забезпечення якості підготовки майбутніх фахівців.

          

27 жовтня 2022 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доценти Людмила Флока, Наталія Офіленко та старші викладачі Надія Гнітій та Зоя Рачинська і студенти спеціальностей Біотехнології та біоінженерія, Товарознавство і торговельне підприємництво, Експертиза в митній справі та Митна справа в міжнародній торгівлі  відвідали відкриту лекцію доктора наук доцента кафедри освіти дорослих і освіти протягом усього життя Університету штату Північна Кароліна (США) Чеда Хоггана на тему «Навчання впродовж життя для демократії». В лекції була приділена увага питанням розвитку демократії та впливу освіти впродовж життя на формування громадянського суспільства.

          

27 жовтня 2022 року старші викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Надія Гнітій та Зоя Рачинська провели майстер клас для школярів 9-го класу Полтавської загальноосвітньої школи №4 «Наркотичні та психотропні засоби». Активно обговорювали питання, що стосується рослинних та синтетичних наркотичних засобів та психотропних речовин. Дізналися цікаві факти про походження наркотичних засобів їх зовнішні ознаки, методи дослідження та вплив на організм людини. Чим вони відрізняються один від одного. А саме згадані речовини достатньо різняться між собою. В експертній практиці вони трапляються у вигляді рідин, порошків, таблеток, капсул, паст, грудок, рослинних об'єктів (останні, за винятком деяких випадків, є предметом дослідження біологічної експертизи). На їх зовнішній вигляд значною мірою впливає: чи є вони натуральними або синтетичними, спосіб виготовлення (кустарний чи фармацевтичною промисловістю), технологія виготовлення, ступінь очищення та багато інших чинників.

          

27 жовтня 2022 року студенти 1-го курсу спеціальностей Товарознавство та торговельне підприємництво, Експертиза та митна справа, Митна справа в міжнародній торгівлі разом із куратором доцентом Наталією Офіленко взяли участь у благодійному Ярмарку для підтримки ЗСУ.

          

25 жовтня 2022 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доценти Юрій Бургу, Людмила Флока та старший викладач Зоя Рачинська взяли участь у  вебінарі «Zoom for Education: використання цифрових інструментів для викладачів». Метою заходу було –  розповісти про можливості інструментів Zoom для здійснення ефективної організації освітнього процесу.  Під час вебінару розглядалися наступні питання: можливості ліцензійної версії Zoom; функціональні можливості Zoom Web Portal; функціональні можливості Zoom Desktop Application; налаштування конференцій Zoom; особливості застосування Zoom в університеті; особливості застосування Zoom для школярів.

          

24 жовтня 2022 року старший викладач кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Зоя Рачинська взяла участь в онлайн-консультації для викладачів та адміністрації закладів освіти з питань організації та управління дуальною освітою за темою: «Законодавче підґрунтя впровадження дуальної освіти в Україні», експерт – професор Володимир Бахрушин.

          

21 жовтня 2022 року старший викладач кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Зоя Рачинська взяла участь в онлайн-консультації для викладачів та адміністрації закладів освіти з питань організації та управління дуальною освітою за темою: «Технічні засоби проведення інтерактивних презентацій для навчання здобувачів за ДФЗО».

          

Науково-практичний форум «Розвиток митної політики України в умовах євроінтеграції»

20 жовтня 2022 року гарант освітньої програми «Експертиза та митна справа» Олена Кириченко взяла участь у науково-практичному форумі «Розвиток митної політики України в умовах Євроінтеграції».

Форум об’єднав понад 150 науковців, практиків та здобувачів вищої освіти. Обговорення проходило за двома напрямками: «Митна політика України: євроінтеграційний вектор» та «Підготовка фахівців за освітньою програмою «Митна справа» в сучасних умовах».

          

19 жовтня 2022 року відбулася зустріч студентів спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність із Директором представництва «Полтава-5» в ПАТ «СК ТАС Лайф», випускницею університету Валентиною Собко.

          

14 жовтня 2022 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології ,експертизи та митної справи  доцент Людмила Флока та старший викладач Зоя Рачинська приєдналися  до онлайн-консультації для викладачів та адміністрації закладів освіти з питань організації та управління дуальною освітою за темою: «Перспективи розвитку дуальної освіти в Україні» у рамках проекту «Дуальна освіта для України». Експерт – Олег Шаров, Генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН України.

          

21-23 вересня 2022 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи проф.Бірта Г.О., доц.Бургу Ю.Г. та доц.Флока Л.В прийняли участь у  Міжнародній конференції «Proceedings of XV International Scientific and Practical Conference» (Tokyo, Japan). Назва тез: «Вплив рівня годівлі на забійні та м’ясо-сальні якості свиней різних порід».

          

12 жовтня 2022 року відбулася зустріч студентів-бакалаврів спеціальності «Біотехнологія» із хіміком фізико-хімічної лабораторії на фармацевтичному заводі  ПрАТ «Індар» Анною Панченко, колишньою випускницею ПУЕТ спеціальності «Біотехнологія» у 2018 році. Вона розповіла, що ПрАТ «Індар» – це  підприємство з повним технологічним циклом виробництва генно-інженерних інсулінів – від субстанції до готових лікарських форм. Робота хіміка полягає у перевірці вхідної сировини та готової продукції за фізико-хімічними показниками, також проводиться контроль стабільності лікарських засобів та контроль при валідації технологічного процесу.

          

7 жовтня 2022 року доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Людмила Флока прийняла участь у міжнародному онлайн-конклаві, організованому St.Soldier Management and Technical institute (India). Були розглянуті цікаві питання щодо новітніх технологій при створенні стартапів у світі.

          

06 жовтня 2022 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи завітали до Полтавського кооперативного коледжу на тиждень циклової комісії комерційних та фінансово-облікових  дисциплін. Викладачами  Надією Гнітій та Зоєю Рачинською було проведено ряд заходів для студентів 1, 2, 3 курсів, а саме,  гра «На кордоні» де студенти активно шукали ретельно заховану контрабанду та спробували себе у ролі митного експерта, та майстер-клас «Загадки сучасної кави» студенти мали можливість дізнатися прості лайфхаки з вибору якісного продукту,  як відрізнити справжню каву  від підробки, яка кава смакує краще, та на що потрібно звернути увагу. Команди-переможці були нагороджені  дипломами та солодкими подарунками.

          

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи підвищували свою кваліфікацію без відриву від виробництва в ТОВ «Агроцентр 2017» м.Полтава з 08 серпня  по 12 вересня 2022 р. Викладачами було опрацьовані наступні теми:

          

З вересня 2022 року студенти другого курсу спеціальності «Біотехнологія» приступили до навчання за дуальною формою в Інституті свинарства і АПВ НААН. Договір про співпрацю щодо організації здобуття вищої освіти  за дуальною формою між ВНЗ Укоопспілки «ПУЕТ» та  Інститутом свинарства і АПВ НААН був укладений керуючись потребою в діловому співробітництві для вирішення актуальних питань науково-практичної підготовки фахівців, та враховуючи необхідність інтеграції навчального процесу з виробництвом, впровадження в навчальний процес сучасного досвіду роботи в ринкових умовах та забезпечення практичної підготовки студентів.

          

03 жовтня 2022 року викладач кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Надія Гнітій провела майстер – клас  «Експертиза  рослинних наркотичних засобів» в on-line форматі для студентів  Полтавського фахового кооперативного коледжу, цей захід був присвячений проведенню  тижня циклової комісії комерційних та фінансово-облікових  дисциплін.

Обговорювали питання впливу рослинних наркотичних засобів на людину, аптечні варіації, наслідки вживання. Студенти активно приймали участь в обговоренні даної теми. Щиро дякуємо організаторам за співпрацю.

          

22 вересня 2022 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доценти Людмила Флока та Наталія Офіленко студенти-біотехнологи долучилися до Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Селекційні аспекти збереження та поліпшення генофонду тварин України».

На конференції були представлені наступні доповіді:

          

16 вересня 2022 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доценти Наталія Офіленко і Людмила Флока та старші викладачі Надія Гнітій і Зоя Рачинська долучилися до дистанційного семінару-навчання, що проводив Інститут свинарства і АПВ НААН для працівників ДП «ДГ «ім. 9 січня» щодо актуальних питань виробництва свинини. Спікерами були: професор, доктор сільськогосподарських наук, провідний науковий співробітник лабораторії інноваційних технологій та експериментальних тваринницьких об’єктів Іванов Володимир Олександрович, завідуючий лабораторією годівлі Зінов’єв Сергій Георгійович, завідуюча лабораторією фізіології відтворення Лобченко Світлана Федорівна.

          

11 вересня 2022 року  викладачі кафедри товарознавства, біотехнології експертизи та митної справи:  доцент Бургу Юрій Георгійович, доцент Офіленко Наталія Олександрівна, старший викладач Гнітій Надія Володимирівна та старший викладач Рачинська Зоя Павлівна  привітали студентів-першачків з початком навчального року та ознайомили з організацією навчального процесу в університеті, провели екскурсію по університету, відповіли на всі питання які цікавили студентів.

          

З 6 по 9 вересня 2022 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи  проф. Бірта Г.О., доц. Бургу Ю.Г. та доц. Флока Л.В. взяли участь у ХХХV Міжнародній навчально-практичній конференції «Science, development and the latest development trends» (Paris, France).

          

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи отримали патенти на корисні моделі:

          

Кафедра товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи вітає всіх співробітників, студентів та їх батьків з Днем знань!

Бажаємо студентам величезного бажання вчитися та здобувати нові знання. І мирного неба над головою!


          

Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи підвищували свою кваліфікацію без відриву від виробництва в Інституті свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України з 20 травня  по 20 червня 2022 р. Викладачами було опрацьовані наступні теми:

          

29 червня 2022 року у дистанційному форматі пройшов Атестаційний екзамен для студентів спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія освітньої програми «Біотехнологія» ступеня бакалавр. Студенти успішно пройшли тестові завдання та легко справилися з практичними ситуаціями, підтвердивши належний рівень теоретичної й практичної підготовки. Вітаємо наших випускників та бажаємо успішного професійного шляху!

          

З 24 по 27 червня проходив Державний атестаційний екзамен здобувачів вищої освіти спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, освітньої програми «Товарознавство і торговельне підприємництво», ступеня бакалавра, денної та заочної форми навчання. Державний екзамен проходив в дистанційному форматі. Колектив кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи щиро вітає із успішим завершенням навчання та чекає на навчання у магістратурі!

          

Вітаємо з успішним складанням атестаційного екзамену!

23 червня 2022 року в дистанційному форматі проходив атестаційний екзамен здобувачів вищої освіти спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, освітньої програми «Експертиза та митна справа», ступеня бакалавра, денної та заочної форми навчання. Не зважаючи на виклики сьогодення, усі здобувачі вищої освіти продемонстрували високий рівень теоретичної та практичної підготовки.

Колектив кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи зичить успіхів випускникам, професійного становлення та зростання, а також запрошує до магістратури для продовження навчання та вдосконалення.

          

10 червня 2022 року студенти спеціальності «Біотехнологія» зустрілися із нашою колишньою випускницею, а зараз техніком-технологом ПрАТ «Фірма «Полтавпиво» Інною Федченко. Студенти дізналися багато цікавого про особливості виробництва пива, новітні біотехнологічні методи, що застосовуються при виробництві пива, а також інноваційні рецептури та нетрадиційну сировину у пивоварінні.

          

30 травня 2022 року відбулося завершальне засідання ІХ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Сучасне матеріалознавство та товарознавство: теорія, практика, освіта» (25-26 травня 2022 року).

Участь у конференції взяли науковці, дослідники, представники закладів вищої освіти, практики-експерти, потенційні роботодавці.

Тематичні напрями конференції:

1. Актуальні питання наукового та практичного матеріалознавства.
2. Управління асортиментом, якістю та безпечністю товарів і послуг.
3. Проблеми технічного регулювання.
4. Теоретичні та практичні аспекти застосування біотехнологій.
5. Взаємодія в системі «Вища освіта – ринок праці».

За результатами проведення конференції буде сформовано збірник матеріалів.

          

Навчальний рік  майже добігає кінця, попереду залишились екзамени та практика, але студенти 3-го курсу спеціальності Біотехнології та біоінженерія ОП «Біотехнологія» все одно продовжують навчатися самотужки за всесвітньо відомими курсами  з неформальної освіти.  В умовах війни студенти групи БТб-31 обрали  курси з української платформи онлайн-освіти Prometheus.

          

ІХ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція

«СУЧАСНЕ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВО ТА

ТОВАРОЗНАВСТВО: ТЕОРІЯ, ПРАКТИКА, ОСВІТА»

яка відбудеться у Вищому навчальному закладі Укоопспілки 

«Полтавський університет економіки і торгівлі»

25-26 травня 2022 року

 

Робочі мови конференції: українська, англійська.

Тематичні напрями конференції:

1. Актуальні питання наукового та практичного матеріалознавства.

2. Управління асортиментом, якістю та безпечністю товарів і послуг.

3. Проблеми технічного регулювання.

4. Теоретичні та практичні аспекти застосування біотехнологій.

5. Взаємодія в системі «Вища освіта – ринок праці».

Для участі в конференції необхідно необхідно надіслати на адресу оргкомітету заявку на участь у конференції (форма додається), електронний варіант тез доповідей на e-mail: tbems.puet@gmail.com – не пізніше 25 травня 2022 р.

Інформаційний лист

Час проведення: 

10:00

Місце проведення: 

ПУЕТ (онлайн)

Дата проведення: 

Середа, 25 Травень, 2022 - 10:00

Черверг, 26 Травень, 2022 - 10:00

          

18 травня 2022 року відбулася зустріч студентів-бакалаврів спеціальності «Біотехнологія» із фармацевтичним представником ТОВ «ФК Салютаріс», колишнім нашим випускником (спеціальність «Біотехнологія», 2017р.) Олександром Мухою. Студенти дізналися багато цікавого про світове виробництво фармацевтичних препаратів та  інноваційні методики, що застосовуються в фармацевтиці.

          

20 квітня 2022 року студенти 4-го курсу спеціальності «Біотехнологія» зустрілися із радником дирекції Інституту свинарства і АПВ НААН, доктором сільськогосподарських наук, професором, членом-кореспондентом НААН Волощуком Василем Михайловичем. Студенти під час зустрічі дізналися про інноваційні технології виробництво яловичини та застосування новітніх методів біотехнології у м’ясному виробництві.

          

Зустріч зі здобувачами вищої освіти 4 курсу

18 квітня 2022 року відбулася онлайн зустріч зі здобувачами вищої освіти освітніх програм «Біотехнологія», «Експертиза та митна справа», «Товарознавство і торговельне підприємництво» ступеня бакалавр.

Аліна Сергіївна Ткаченко, директор ННІДО, Ольга Сергіївна Куцевол, відповідальний секретар приймальної комісії, Олена Василівна Кириченко, доцент кафедри, розповіли про особливості закінчення навчання, зміни в умовах вступу до магістратури у 2022 році. Спікери пояснили, які випробування передують вступу, де знайти інформацію для підготовки до магістерського тесту навчальної компетентності, у яких випадках потрібно писати мотиваційний лист тощо. Разом зі здобувачами вищої освіти визначили подальші способи комунікації та консультування з питань вступу.

Чекаємо усіх після успішного складання тесту та фахового іспиту на навчанні за освітніми програмами «Товарознавство та експертиза в митній справі», «Товарознавство і комерційна діяльність» ступеня магістра.

          

14 квітня 2022 року студенти спеціальностей 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність та 162 Біотехнології та біоінженерія прийняли участь у ХLV Міжнародній науковій студентській конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2021 рік «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті».

За результатами представлених робіт було визначено переможців у секції 14  «Актуальні проблеми товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи»: теорія і практика» (керівник – Олена Горячова, к.т.н., доцент):

за спеціальністю 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність:

за спеціальністю 162 Біотехнології та біоінженерія:

Щиро Вітаємо переможців! Бажаємо Вам творчих успіхів та перемог!

          

Розширене засідання кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи

18 березня 2022 року було проведено розширене засідання кафедри за участю проектних груп, груп забезпечення освітнього процесу та інших стейкголдерів, на якому обговорювалися зміни до освітньо-професійних програм для набору 2022 року зі спеціальностей 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та 162 «Біотехнології та біоінженерія»:

У результаті обговорення було запропоновано внести зміни до проєктів освітньо-професійних програм, що стосуються актуалізації структурних елементів ОПП, обсягу кредитів навчальних дисциплін, семестрів вивчення та форм контролю; доповнення переліку навчальних дисциплін професійного вибору.

          

Запрошуємо учасників, колег, експертів, практиків та здобувачів вищої освіти узяти участь у обговоренні матеріалів конференції на форумі за адресою https://problemexpert.forumotion.me/

Форум буде працювати 25–27 березня 2022 р.

          

Підсумкова атестація студентів спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

Хоча ситуація в Україні вкрай напружена і складна, але освітній процес, виконання навчальних планів, проведення підсумкових атестацій студентів у Полтавському університеті економіки і торгівлі повністю відновлено у дистанційному режимі.

22 березня 2022 року було проведено підсумкову атестацію студентів спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність освітніх програм «Товарознавство і торговельне підприємництво», «Експертиза та митна справа» ступеня бакалавр заочної форми навчання.

Усі студенти, в таких непростих умовах, змогли під’єднатися, продемонстрували достатньо високий рівень професійних компетентностей та успішно склали атестаційний екзамен. Очолила екзаменаційну комісію – директор департаменту кадрової політики, освіти і науки НМЦ «Укоопосвіта» Укоопспілки – Лідія Герасимівна Войнаш.

Вітаємо студентів з успішним складанням атестаційного екзамену та чекаємо в аудиторіях на навчання за магістерськими програмами.

Миру нам! Усе буде Україна!

          

Співробітництво університетів, обмін знаннями та досвідом

17 лютого 2022 року доцент кафедри підприємництва і права Полтавського державного аграрного університету, кандидат технічних наук, доцент Олена Володимирівна Калашник прочитала лекцію на тему «Методи товарної експертизи» з навчальної дисципліни «Теорія та методика експертної діяльності» для здобувачів вищої освіти спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, освітньої програми «Експертиза та митна справа». Олена Володимирівна висвітлила питання щодо класифікації та характеристики методів товарної експертизи, наголосила на їх перевагах та недоліках, а також навела приклади застосування цих методів на практиці.

22 лютого 2022 року гостьову лекцію для здобувачів вищої освіти спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, освітньої програми «Підприємництво», ступеня магістра, Полтавського державного аграрного університету, з навчальної дисципліни «Експертиза товарів» на тему «Організація і технологія проведення товарної експертизи» прочитала доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи ПУЕТ, кандидат технічних наук Олена Василівна Кириченко. Магістри ознайомилися з організацією проведення експертизи на підготовчому етапі, порядком подання необхідних документів до експертних організацій, особливостями їх заповнення.

Приємно зазначити, що співпраця між університетами продовжується як на освітньому, так і на науковому рівнях.

          

17 лютого 2022 року студенти спеціальності «Біотехнологія» разом із доцентом кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Юрієм Бургу відвідали Інститут свинарства і АПВ НААН.  Головний науковий співробітник лабораторії селекції, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН Рибалко Валентин Павлович розповів про стан та розвиток галузі м’ясної промисловості в Україні та світі.

          

10 лютого 2022 року відбулася зустріч студентів заочної форми навчання спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія освітньої програми «Біотехнологія» ступеня бакалавр із гарантом освітньої програми  доцентом кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи, кандидатом технічних наук Хмельницькою Євгенією Вікторівною. На зустрічі  студенти дізналися та обговорили особливості освітньої програми, навчальні плани та можливості навчання за допомогою дистанційних технологій.

          

ІХ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ЕКСПЕРТИЗИ ТОВАРІВ»

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ, НАУКОВЦІ, ДОКТОРАНТИ, АСПІРАНТИ ТА МАГІСТРАНТИ!!!

Запрошуємо вас взяти участь у ІХ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ЕКСПЕРТИЗИ ТОВАРІВ», яка відбудеться 25 березня 2022 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Більш детальна інформація розміщена в інформаційному листі .

З ПОВАГОЮ ОРГКОМІТЕТ!

          

У Полтавському університеті економіки у торгівлі  11-13 січня 2022 року у віддаленому (дистанційному) режимі проходитиме акредитаційна експертиза освітньої програми 47165 "Товарознавство і торговельне підприємництво".

З програмою роботи експертної акредитаційної групи можна ознайомитися за посиланням

У рамках акредитаційної експертизи проходитиме відкрита зустріч, на яку запрошуються усі бажаючі.

Відкрита зустріч з експертною групою:

ЄДЕБО 47165 Вищий навчальний заклад Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі", ОП "Товарознавство і торговельне підприємництво"
Час: 11 січня 2022 17:00–17:40 (згідно погодженої програми візиту)
Підключитись до конференції Zoom: 
 https://us04web.zoom.us/j/72715621334?pwd=MGZsUkFMZHBReXBvYVFySWVlNjliQT09
Ідентифікатор конференції: 727 1562 1334
Пароль: 2022

          

У Полтавському університеті економіки у торгівлі  16-18 грудня 2021 року у віддаленому (дистанційному) режимі проходитиме акредитаційна експертиза освітньої програми 6194 Біотехнологія.

З програмою роботи експертної акредитаційної групи можна ознайомитися за посиланням

У рамках акредитаційної експертизи проходитиме відкрита зустріч, на яку запрошуються усі бажаючі.

Відкрита зустріч з експертною групою:

ЄДЕБО 6194 Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», ОП «Біотехнологія»
Час: 17 грудня 2021 12:15–13:00 (згідно погодженої програми візиту)
Підключитись до конференції Zoom: 
https://us04web.zoom.us/j/73289862914?pwd=RUphOWZQMUhVVitwVFdZNUlwbk5ydz09
Ідентифікатор конференції: 732 8986 2914
Пароль: 2021

          

Зустріч студентів з випускником спеціальності

6 грудня 2021 року до студентів освітньої програми «Експертиза та митна справа» завітав Роман Манько, випускник 2018 року, магістр з товарознавства та експертизи в митній справі, а зараз головний юрист відділу організації надання БВПД Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

Роман поділився спогадами про навчання, розповів про шлях до нинішньої посади, пояснив як знання з експертизи та товарознавства допомагають у роботі та житті.

          

З 01 по 03 грудня 2021 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи  проф.Бірта Г.О., доц.Бургу Ю.Г., доц.Флока Л.В. та ст.викладач Котова З.Я. взяли участь у IV Міжнародній навчально-практичній конференції «Innovations and prospects of world science».

          

Впровадження принципів академічної доброчесності

В рамках реалізації принципів академічної доброчесності та якості освіти та з метою підвищення рівня академічної доброчесності під час навчання студентів викладачами кафедри Горячовою О.О. та Гнітій Н.В. було пройдено он-лайн курс на платформі Prometheus.

          

29 жовтня 2021 року студенти-бакалаври спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» (освітня програма «Біотехнологія») відвідали зустріч з уповноваженою особою, відповідальною за запобігання корупції у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки  торгівлі» Педченко Наталією Сергіївною, психологом психологічної служби університету Тодоровою Іриною Степанівною та директором офісу студентського омбудсмена Орел Вікторією Анатоліївною.

          

Кафедра товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи сердечно вітає наших першокурсників, які надзвичайно драйвово та талановито проявили себе на Дебюті першокурсника, який відбувся 28 жовтня 2021 року.  Академічні групи ЕМСб-11, МСМТб-11, ТТПмб-11 та БТб-11 мають справжні сузір’я талантів. Хочеться подякувати учасникам, за те, що майже 2 місяці сумлінно готувались та подарували неповторні емоції!

P.S. Ви у нас найкращі!!!!

          

26 жовтня 2021 року в Інституті свинарства і АПВ НААН відбулася науково-практична конференція молодих учених та аспірантів з міжнародною участю «Проблеми розведення, генетики, відтворення та технології виробництва продукції у тваринництві», присвячену 85-річчю від дня народження і 67 років виробничої, наукової, педагогічної та громадської діяльності доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка НААН України Валентина Павловича Рибалка.

До заходу долучилися студенти-бакалаври Вищого навчального закладу Укоопспілка «Полтавський університет економіки і торгівлі» спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія та викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи ти митної справи доцент Флока Л.В., старші викладачі Гнітій Н.В. та Рачинська З.П.

          

Вітаємо прагнення студентів здобувати нові знання!

Студент  першого року навчання групи ТТП мб-11 Синельник М.Є., реалізуючи можливості неформальної освіти пройшов реєстрацію для навчання за відкритим он-лайн курсом «Підприємництво: хто ваш клієнт» на платформі Prometheus.

У разі успішного опанування, його результати будуть подані для перезарахування у другому семестрі з навчальної дисципліни «Організація бізнесу» (Модуль 2 - Організація підприємницької діяльності).

Бажаємо успіху у прагненні опановувати нові знання у новій формі!

          

21-22 жовтня 2021 року Бірта Габріелла Олександрівна та Кириченко Олена Василівна взяли участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції «Інтеграція інформаційних систем і інтелектуальних технологій в умовах трансформації інформаційного суспільства», що відбулася у Полтавському державному аграрному університеті.

          

11 жовтня 2021 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи завітали до Полтавського кооперативного коледжу на тиждень циклової комісії комерційних та фінансово-облікових  дисциплін. Викладачами Кириченко Оленою Василівною та Рачинською Зоєю Павлівною було проведено ряд заходів для студентів 2-3 курсів, а саме,  гра «На кордоні», та інтелектуальна гра «Термінологічний крокодил». Команди-переможці були нагороджені  дипломами.

          

08 жовтня 2021 року до університету завітали учні 11 класів Закладу загальної середньої освіти (ЗЗСО) № 26 м.Полтави. Старший викладач кафедри Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Рачинська Зоя Павлівна та завідувач відділом профорієнтаційної роботи Шара Світлана Олексіївна провели для учнів екскурсію університетом та розповіли про майбутню спеціальність.

Під час екскурсії університетом гості ознайомилися з матеріально-технічною базою та можливостями освітнього процесу, оскільки навчальні, наукові та виховні можливості університету створюють унікальне середовище для гармонійного всебічного розвитку особистості студента, майбутнього фахівця та професіонала.

          

Участь у Європейському проєкті

Кириченко Олена Василівна з 01.06.2021 р. по 28.09.2021 р. долучилася до Європейського проєкту POWR.03.01.00-00-WO24/18 «Польська для початкового та середнього рівня» (Centrum Badawczo-Rozwojowe Innowacji Spolecznych Akademii Ignatianum w Krakowie) та отримала сертифікати від Польської навчальної платформи Navoica про проходження курсу «Польська для початкового та середнього рівня» з підтвердженням навчального рівня та від Академії Ігнатіанум у Кракові про участь у Міжнародному Європейському проєкті щодо вивчення польської мови.

          

24 вересня 2021 року студенти спеціальностей 162 Біотехнологія та Біоінженерія освітньої програми  "Біотехнологія"  першого, другого, третього та четвертого курсів ступеня бакалавра та 076 "Підприємництво торгівля та біржова діяльність освітньої програми "Товарознавство та торговельне підприємництво " першого курсу ступеня молодший бакалавр були задіяні у інформаційній кампанії по екологізації та сортуванню сміття Zero Waste спільно із КО "Інститут розвитку міста".  Метою заходу є розширення світогляду студентів, підвищення їх соціальної відповідальності та рівня знань щодо збереження довкілля.

          

17 вересня 2021 року доцент кафедри Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Флока Людмила Валеріївна та завідувач відділом профорієнтаційної роботи Шара Світлана Олексіївна відвідали Решетилівську гімназію імені І.Л.Олійника. Була проведена зустріч з учнями 11-го класу природничого спрямування. Світлана Олексіївна розповіла про особливості та переваги навчання в університеті, закордонні стажування тощо. Людмила Валеріївна познайомила учнів із спеціальністю 162 «Біотехнологія та біоінженерія» освітня програма «Біотехнологія», розповіла про навчання та навчальний процес, основні дисципліни, бази практики, студентське дозвілля.

          

Наші студенти першого курсу освітніх програм «Товарознавство і торговельне підприємництво», «Митна справа в міжнародній торгівлі», «Біотехнологія» та «Експертиза та митна справа» уже більше тижня навчаються в університеті, пізнають особливості освітнього процесу, активно взаємодіють з викладачами, кураторами та гарантами освітніх програм, знайомляться між собою. Також успішно завершили вивчення навчальної дисципліни «Університетська освіта» та отримали перший в житті залік. Щиро вітаємо! Бажаємо продовжувати в такому ж темпі!

          

Кафедра товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи вітає всіх співробітників, студентів та їх батьків з Днем знань!

Бажаємо студентам величезного бажання вчитися та здобувати нові знання. Легкого навчального року вам, дружної атмосфери, цікавих подій, чудових оцінок і постійного прагнення бути кращим, ніж учора. Успіхів, удачі, здоров'я, терплячості і чудових результатів.

          

1 липня 2021 року відбулося розширене засідання кафедри ТБЕМС за участі колективу кафедри та першого проректора ПУЕТ, доктора економічних наук, професора Педченко Наталії Сергіївни, директорки ННЦЗЯВО, кандидата економічних наук, доцента Вергал Ксенії Юріївни, директорки ННІБСТ, кандидата технічних наук, доцента Ткаченко Аліни Сергіївни. На засіданні були підбиті підсумки 2020-2021 навчального року та нагороджені викладачі кафедри Подякою ректора Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» за багаторічну плідну працю, високий професіоналізм, організацію результативної науково-дослідної роботи студентів та з нагоди Дня науки: доцент Кобищан Анна Дмитрівна, доцент Кириченко Олена Василівна, доцент Флока Людмила Валеріївна, старший викладач Гнітій Надія Володимирівна

          

11 червня 2021 року гарант освітньої програми «Експертиза та митна справа» Олена Кириченко була слухачкою конференції оцінювачів «Перспективи оцінки та оціночної діяльності в Україні», організованою центром дистанційного навчання оцінювачів ТОВ «ІКЦ АСБОУ».

У конференції брали участь провідні експерти у сфері оцінки майна, керівники компаній, представники державних і комерційних банків, спеціалісти у сфері фінансового аналізу, нотаріату, приватні виконавці, запрошені представники Національного банку України.

Розглядалися питання реформи оціночної діяльності, контролю банку за оцінкою майна, судової практики щодо оскарження звітів, взаємодії оцінювачів із нотаріусами, а також методичні засади оцінки сільськогосподарського майна та агробізнесу, міжнародний досвід оціночної діяльності на прикладі Болгарії.

          

З кінця квітня наші бакалаври-біотехнологи 1-3 курсів відвідують практику в Інституті свинарства та АПВ НААН України. Студенти перших курсів вже ознайомилися із організаційною структурою інституту, правилами поводження в дослідних лабораторіях; студенти другого та третього курсу брали активну участь у дослідженні біоматеріалів, ознайомлювалися із інноваційними біотехнологічними методами відтворення тварин тощо.

          

22 червня 2021 року викладачі кафедри ТБЕМС доцентка Хмельницька Євгенія Вікторівна та старший викладач Гнітій Надія Володимирівна провели для студентів Полтавського фахового кооперативного коледжу екскурсію університетом та розповіли про особливості навчання.

          

З 14 по 18 червня 2021 року відбувся державний екзаменаційний екзамен для студентів бакалаврів спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, освітні програми «Товарознавство і торговельне підприємництво» та «Експертиза в митній справі» денної та заочної форми навчання.  Підсумкова атестація успішно пройшла за допомогою навчальної платформи Moodle в дистанційному режимі.

Бажаємо випускникам успіхів у подальших починаннях та чекаємо для продовження навчання за ступенем магістра!

          

8 та 11 червня 2021 року відбувся захист дипломних робіт для студентів  магістрів спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність та бакалаврів спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія. Публічний захист пройшов успішно за допомогою навчальної платформи Moodle в дистанційному режимі.

Бажаємо випускникам успіхів у подальших починаннях!!!

          

27 травня 2021 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи і студенти-бакалаври спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» взяли участь у презентації книги «Звитяжець наукового свинарства О.П. Бондаренко (1884–1937)», яка відбулась в Музеї історії Полтавського державного аграрного університету.

          

21 травня 2021 року в режимі онлайн на платформі ZOOM відбулася зустріч випускників товарознавців, експертів Полтавського кооперативного інституту ПКІ, ПУСКУ, ПУЕТ різних років випуску!

Зустріч об’єднала випускників з різних куточків України, Республіки Болгарії, Республіки Таджикистан, Російської Федерації, деканів факультету Козьмича Дмитра Івановича, Тягунову Наталію Михайлівну, Ткаченко Аліну Сергіївну, викладачів та ветеранів кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи та кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності. Разом згадали студентські роки, навчання, переглянули відео-вітання, фото, святкували з піснями та віршами!

Запис Дня випускника доступний за посиланням https://www.facebook.com/alina.biaf/videos/4224001627667036

          

19 травня 2021 року гарант освітньої програми «Експертиза та митна справа» Олена Кириченко була слухачкою вебінару з Тамарою Марценюк «Етика наукового дослідження» у межах упровадження проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic IQ) Організації Американські Ради з міжнародної освіти.

У ході зустрічі спікерка, використовуючи приклади з власного досвіду, розповіла про виклики підготовки, презентації, публікації наукових досліджень, необхідність фахового цитування, можливості залучення студентів до наукової спільноти.

          

ВНУТРІШНЯ МОБІЛЬНІСТЬ СТУДЕНТІВ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «ЕКСПЕРТИЗА ТА МИТНА СПРАВА»

Олексієнко Діана та Сорочан Єгор, студенти 2 курсу спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» освітньої програми «Експертиза та митна справа», з 15.02.2021р. по 11.04.2021 р. брали участь у спільному проекті внутрішньої мобільності студентів між Вищим навчальним закладом Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» та Державним вищим навчальним закладом «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана».

Програма всеукраїнської академічної мобільності «Студентська академічна мобільність (САМ) Україна» фінансується Європейським Союзом та імплементується Британською Радою спільно із Міністерством освіти і науки України.

          

Шановні колеги!
Оргкомітет Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» повідомляє про проведення

VІІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Сучасне матеріалознавство та товарознавство: теорія, практика, освіта»,

яка відбудеться 22-23 квітня 2021 року.

Метою конференції є: висвітлення та обговорення актуальних теоретичних і практичних питань, пов’язаних із розвитком матеріалознавства й товарознавства в Україні та за її межами в контексті світових досягнень науки й техніки; консолідація зусиль для розвитку інноваційних напрямів у матеріалознавстві, технологіях виробництва товарів, у підвищенні якості та безпечності товарів; удосконалення системи технічного регулювання; упровадження сучасних підходів до підготовки фахівців та ін.

Організатори конференції запрошують до участі вчених, викладачів закладів вищої освіти, докторантів, аспірантів, магістрантів, а також фахівців, які займаються проблемами матеріалознавства та товарознавства.

Інформаційний лист за посиланням
https://docs.google.com/document/d/1sA70gvg5tfqJbGaIPVUIHKQpoJm9081EYg5SAGP3Hgc/edit?usp=sharing

Контакти: доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи, к. т. н.
Горячова Олена Олександрівна
тел. +38 050 0652506
tbems.puet@gmail.com

          

20 квітня 2021 року відбулася зустріч студентів спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність освітньої програми Товарознавство і торговельне підприємництво (молодший бакалавр) з ПП «Пасько» Пасько Олександром Володимировичем. Студенти та Олександр Володимирович  обговорили практичні аспекти класифікації харчової продукції та особливості їх зберігання.

          

30 березня 2021 року студенти спеціальностей 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність та 162 Біотехнології та біоінженерія прийняли участь у ХLІV Міжнародній науковій студентській конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2020 рік «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті».

За результатами представлених робіт було визначено переможців:

секція 12 «Актуальні проблеми експертизи та митної справи: теорія і практика» (керівник – Кириченко Олена, к.т.н., доцент):

І місце – Сопітько Анна Олексіївна,  студентка групи ТЕМСм ПВ-11, тема доповіді «Експертиза рослинних препаратів медичного канабісу», керівник – Гнітій Надія Володимирівна, старший викладач кафедри ТБЕМС

ІІ місце – Колєсніков Олександр Олександрович, студент групи ЕМС б-11, тема доповіді «Порівняльна характеристика ігрових консолей Sony PlayStation», керівник – Кобищан Ганна Дмитрівна, к. т. н., доцент кафедри ТБЕМС

ІІІ місце – Костик Діана Олександрівна, студентка групи ЕМС б-21, тема доповіді «Аналіз зовнішньоторговельного обігу йогуртів», керівник – Кириченко Олена Василівна, к. т. н., доцент кафедри ТБЕМС

ІІІ місце – Запорожець Владислав Юрійович, студент групи ЕМС б-11, тема доповіді «Асортимент та якість швейцарських ножів», керівник – Кобищан Ганна Дмитрівна, к.т.н., доцент кафедри ТБЕМС

секція 13  «Проблеми використання біотехнологій та управління безпечністю товарів» (керівник – Флока Людмила Валеріївна, к.с.-г.н., доцент)

І місце – Залогіна Софія Олександрівна, студентка групи БТб-41, доповідь на тему «Дослідження якості органічного морозива» , керівник – Флока Людмила Валеріївна, к.с.-г.н., доцент кафедри ТБЕМС.

ІІ місце – Бондарець Тетяна Геннадіївна, студентка групи БТб-31, доповідь на тему «Перспективи розвитку органічного молока на світовому ринку» , керівник – Флока Людмила Валеріївна, к.с.-г.н., доцент кафедри ТБЕМС.

ІІІ місце Деркач Надія Валеріївна, студентка групи  ПТЛ б-21, тема доповіді  «Біотекстиль: види, застосування, перспективи», керівник – Кобищан Ганна Дмитрівна, к.т.н., доцент кафедри ТБЕМС

          

VІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів»

Запрошуємо учасників, колег, експертів, практиків та студентів узяти участь у обговорення матеріалів конференції на форумі за адресою https://probl-expert-tovar.forumotion.me

Форум буде працювати 25-26 березня 2021 р. до 17:00.

          

З 10 березня по 18 березня 2021 року відбувся державний екзаменаційний екзамен для студентів бакалаврів спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність, освітні програми «Товарознавство і торговельне підприємництво» та «Експертиза в митній справі».  Підсумкова атестація успішно пройшла за допомогою навчальної платформи Moodle в дистанційному режимі.

Бажаємо випускникам успіхів у подальших починаннях та чекаємо для продовження навчання за ступенем магістра!

          

10 березня 2021 р. на базі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Полтавського університету економіки і торгівлі проведено круглий стіл на тему «Сучасна біотехнологія: від науки до практичного використання»

Сьогодення характеризується бурхливим розвитком чисельних напрямів біології та їх практичної реалізації в біотехнологічних процесах. Інтенсивна розробка цих напрямів може вирішити нагальні питання людства: отримання нових продуктів харчування, підвищення продуктивності сільськогосподарських тварин, утилізація відходів виробництва та лікувально-профілактичних засобів тощо.

          

10-12 березня 2021 року Кириченко О.В. долучилася до The 2nd WCO Global Origin Conference, яка була організована Всесвітньою митною організацією та проходила у віртуальному форматі за фінансування Корейської митної служби.

Конференція мала на меті вирішити питання щодо впливу преференційних правил походження товару в сучасному торговому середовищі; сучасних викликів у регіональній інтеграції та як це впливає на світову економіку; як перегляд Кіотської конвенції та інших інструментів походження Всесвітньої митної організації може впливати та підтримувати імплементацію Угоди про спрощення торгівлі та Угод про вільну торгівлю; майбутніх перспектив преференційних правил походження та як розширити глобальні можливості за Угодами про вільну торгівлю, в тому числі для найменш розвинених країн.

          

Виїзне заняття для студентів спеціальності «Біотехнології та біоінженерія»

2 березня 2021 року для студентів 1-го та 2-го курсів спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» відбулося виїзне заняття до лабораторії генетики Інституту свинарства та агропромислового виробництва.  Заняття провів завідувач відділу фізіології та здоров’я тварин, доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Почерняєв Костянтин Федорович. Студенти дізналися багато цікавого про методи виділення ДНК, основні принципи селекції та можливі способи  дослідження ГМО у сучасних продуктах харчування рослинного і тваринного походження.

          

Майстер-клас «Хочемо жити в якісному світі»

23 та 24 лютого 2021 року з метою  профорієнтаційної роботи кафедрою «Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи» було проведено майстер-клас «Хочемо жити в якісному світі».   На  он-лайн зустрічі  із  студентами 2-го курсу  спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Білгород-Дністровського економіко-правового коледжу та Сумського коледжу економіки і торгівлі доцентка кафедри Хмельницька Є.В. та старший викладач Гнітій Н.В. визначали фальсифікацію продуктів харчування, яку нескладно можна провести і в домашніх умовах та переглянули презентацію про вплив шкідливої їжі на організм людини.

          

VІІI Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ЕКСПЕРТИЗИ ТОВАРІВ»

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ, НАУКОВЦІ, ДОКТОРАНТИ, АСПІРАНТИ ТА МАГІСТРАНТИ!!!

Запрошуємо вас взяти участь у VІІІ Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ЕКСПЕРТИЗИ ТОВАРІВ», яка відбудеться 25–26 березня 2021 року у Вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Більш детальна інформація розміщена в інформаційному листі

.

З ПОВАГОЮ ОРГКОМІТЕТ!

          

25 лютого 2021 року в рамках профорієнтаційної роботи зі студентами Білгород-Дністровського економіко-правового коледжу було проведено віртуальний майстер-клас «Кодування товарів за УКТЗЕД» викладачем Кириченко О.В.

Cтуденти із зацікавленістю занурилися у кодування товарів та нарахування платежів, успішно використовуючи класифікатор та митний калькулятор.

          

Майстер-клас «Хочемо жити в якісному світі»

17 лютого 2021 року  з метою  профорієнтаційної роботи кафедрою «Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи» було проведено майстер-клас «Хочемо жити в якісному світі».   На  он-лайн зустрічі  із  студентами 2-го курсу  спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Харківського кооперативного торговельно-економічного коледжу  визначали фальсифікацію продуктів харчування, яку нескладно можна провести і в домашніх умовах та переглянули презентацію про вплив шкідливої їжі на організм людини.

          

15 лютого  2021 року для студентів спеціальностей «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та «Біотехнологія і біоінженерія» відвідали з екскурсією Інститут свинарства і агропромислового виробництва НААН України. Екскурсію провів доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри Бургу Юрій Георгійович.

Студенти відвідали відділ технології виробництва свинарства (лабораторії інноваційних технологій та експериментальних тваринницьких об’єктів), відділ селекції (лабораторії селекції та генетики) та музей Інституту.

          

Зустріч студентів спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність з представник з виробництва

28 січня 2021 року відбулася зустріч студентів спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» освітні програми: «Товарознавство і торговельне підприємництво та «Експертиза та митна справа» із випускником Полтавського кооперативного інституту (2000 рік) спеціальності Товарознавство непродовольчих товарів, начальником відділом закупок та збуту НПО «Промелектроніка» Офіленко Юрієм Григоровичем. Юрій Григорович обговорив із студентами  сучасний стан ринку побутової техніки та електроніки в Україні і світі, стан ІТ-сектору та телекомунікацій.

          

Колектив кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи на чолі із завідувачем кафедри, доктором сільськогосподарських наук, професором Біртою Габріеллою Олександрівною щиро вітають колег, студентів та їх батьків із Новим 2021 роком та Різдвом Христовим!

Описание: C:\Users\Seagal\Desktop\225267.jpg Новий рік — це нові сподівання,
Нові плани, ідеї, шляхи.
Хай же будуть відверті зізнання,
Переміни на краще завжди!
З новим роком нехай завітає
Щастя, радість, любов у ваш дім.
І не лише відвідує в свято,
А назавжди залишиться в нім!
Будьте щедрі, кохані, здорові,
Новий рік надихає усіх.
Очі радістю, щастям засяють,
Та лунає веселий хай сміх!

          

З 14 по 16 грудня 2020 рр. відбулися захисти дипломних робіт у студентів-магістрів денної та заочної форми навчання зі спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність освітніх програм «Товарознавство і комерційна діяльність» та «Товарознавства та експертиза в митній справі».

Вітаємо студентів із такою визначною подією та бажаємо успіхів, натхнення та міцного здоров’я!

          

Життя в якісному світі!

Викладачі кафедри Людмила Флока, Надія Гнітій, Олена Кириченко провели на загальній кураторській годині майстер-клас «Життя в якісному світі» для студентів ступеня бакалавра спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» освітні програми «Товарознавство та торговельне підприємництво», «Експертиза та митна справа», «Митна справа в міжнародній торгівлі» та спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія».

Розглянули ТОП-12 корисних харчових продуктів та правильне споживання вітамінів С, D, Е, мікроелементів та їх комплексів, з’ясували принцип дії антисептиків та як дезінфікувати руки, засвоїли правові аспекти використання захисних масок та їх ефективність.

          

Конкурс студентських наукових робіт
«Від студентського самоврядування – до самоврядування громад»

Наші студентки на засіданні журі щорічного конкурсу студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад» 13 листопада 2020 р.:

Так тримати! Успіхів у подальших наукових дослідженнях!

          

Зустріч з гарантом

Студенти освітньої програми «Експертиза та митна справа» зустрілися з гарантом освітньої програми Оленою Василівною Кириченко. Розглянули стандарт вищої освіти, освітньо-професійну програму, обговорили можливості для студентів, питання практичної підготовки та організації освітнього процесу.

          

Кафедра товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи вітає всіх співробітників, студентів та їх батьків з Днем знань!

Бажаємо студентам величезного бажання вчитися та здобувати нові знання. Легкого навчального року вам, дружної атмосфери, цікавих подій, чудових оцінок і постійного прагнення бути кращим, ніж учора. Успіхів, удачі, здоров'я, терплячості і чудових результатів!

          

Вітаємо студентів освітньої програми "Експертиза та митна справа" із проходженням підсумкової атестації!!!

З вами було весело, часом важко, але разом ми розв'язували усі проблеми, ви надихали, завжди мали якийсь "сюрприз" у своєму арсеналі)))

Не зупиняйтеся на досягнутому, розвивайтеся, зростайте професійно, мрійте про велике!!! Чекаємо на нові зустрічі!!!

          

17 червня 2020 року Центр Інформаційної Підтримки Бізнесу м.Суми і  Полтавський університет економіки і торгівлі проводять практичний семінар Впровадження НАССР для операторів ринку харчових продуктів, в якому беруть участь представники агропродовольчих ринків, закладів громадського харчування, торговельних підприємств, виробники та ін.

На заході експерти роз'яснюють положення нового харчового законодавства, надають практичну допомогу в розробленні документації для впровадження системи НАССР.

Дякуємо нашим спікерам за змістовні презентації, а учасникам - за активну участь.

Серед спікерів:

Модерує захід Аліна Ткаченко, керівник науково-тренінгової лабораторії «Школа НАССР», консультант із впровадження системи НАССР, декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу, доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи.

          

15-16 червня відбувся захист бакалаврських дипломних робіть студентів спеціальності «Біотехнології та біоінженерія». Вітаємо всіх випускників та бажаємо вам, щоб всі ваші мрії збулися! А ми будемо пишатися вами і чекати до нас в гості.

          

5 червня 2020 року доцент кафедри Олена Кириченко взяла участь у онлайн засіданні секції 4 Точні та технічні науки Міжнародної наукової конференції «Перспективы и проблемы интеграции науки и образования в Европейское пространство», що була організована Кахульським державним університетом «Богдан Петричейку Хашдеу» (м. Кахул, Республіка Молдова).

          

26 травня 2020 року декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу, доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи, кандидат технічних наук Аліна Ткаченко взяла  участь у програмі «На голос» на Полтавському телебаченні. Разом з ведучою  Мариною Голегою, яка є колишньою студенткою ТТМ говорили про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення.

          

4 червня 2020 року було проведено День відкритих дверей факультету ТТМ онлайн.  Свої освітні програми представили викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи: Ткаченко Аліна Сергіївна, Губа Людмила Миколаївна, Горячова Олена Олександрівна та Флока Людмила Валеріївна.

          

Карантин - час для саморозвитку, самовдосконалення та опанування нових інтерактивних методів навчання. З 28 квітня по 1 травня доцент кафедри Юлія Басова проходила навчання та підвищувала свій рівень на тренінгу «Тренінг для навчання дорослих з використанням online інструментів» , організованого DVV International Ukraine, Центр Освіти Дорослих м.Полтава. Тренери Smart

          

Залишатися вдома, обмежувати соціальні контакти, а продукти замовляти через Інтернет. Такі рекомендації на період карантину оприлюднено Міністерство охорони здоров'я України. Як правильно купувати продукти харчування та інші товари онлайн? І чи має право покупець повернути неякісній товар? На це все дає відповідь декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», доцент кафедри товарознавства, біотехнології,  експертизи та митної справи Аліна Ткаченко. Випуск можна подивитися за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=-B-1s20wdWE

          

Натхненна наукова та освітня діяльність студентів і викладачів спеціальності Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

В умовах жорсткого карантину майбутні фахівці спеціальності Підприємництво, торгівля та біржова діяльність беруть активну участь в освітньому, науковому та суспільному житті університету, дотримуючись усіх вимог та відповідно до реалій сьогодення. Отже, у пригоді їм стали вже звичні для них дистанційні технології.

За майже три тижні карантину зроблено чимало. Так, викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи перебувають постійно на зв’язку зі студентами та колегами.

Разом зі студентами викладачі кафедри плідно працюють у дистанційних курсах, проводячи онлайн лекційні та практичні заняття та надаючи консультації. Треба зазначити, що робота на цьому не завершується, оскільки дистанційні курси дисциплін складаються ще із завдань, які за ступенем надходження перевіряються, на виконані завдання пишуться рекомендації, зауваження або рецензії, у разі потреби студенти доопрацьовують свої роботи. Для більшості з викладачів та студентів настає час сесії й це буде наступним етапом наполегливої роботи кожного.

          

14 квітня декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Аліна Ткаченко і доценти кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Юлія Басова, Анна Кобищан та Людмила Губа взяли участь у Міжнародній науково-практичній Інтернет-конференції «Маркетингові стратегії, підприємництво і торгівля: сучасний стан, напрямки розвитку», яка відбулася у Київському національному університеті будівництва і архітектури.

          

Студенти та викладачі факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу - активні учасники студентської наукової конференції ПУЕТ.

          

Дистанційне навчання це не лише теоретичне опрацювання матеріалу, особливо при вивченні хімічних дисциплін. Експерименти весело та легко можливо зробити в домашніх умовах. Продовжуємо фізико-хімічні дослідження пральних порошків, початі ще в лабораторіях ПУЕТ, в умовах карантину вдома.

Наукова робота студента групи БТб-21 Носаль Олега.

          

19 березня декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», доцент кафедри товарознавства, біотехнології,  експертизи та митної справи Аліна Ткаченко була у прямому ефірі Полтавського телебачення «Ptv» у програмі «Наголос». Повний сюжет можна побачити за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=bNtvbzRWfXo

          

VІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасне матеріалознавство та товарознавство: теорія, практика, освіта»

12-13 березня 2020 року відбулася VІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Сучасне матеріалознавство та товарознавство: теорія, практика, освіта».

Метою конференції стало висвітлення та обговорення актуальних теоретичних і практичних питань, пов’язаних із розвитком матеріалознавства й товарознавства в Україні та за її межами в контексті світових досягнень науки й техніки; консолідація зусиль для розвитку інноваційних напрямів у матеріалознавстві, технологіях виробництва товарів, у підвищенні якості та безпечності товарів, удосконалення системи технічного регулювання, упровадження сучасних підходів до підготовки фахівців тощо.

          

Заходи у рамках тижня спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» для студентів Полтавського кооперативного коледжу

03 березня 2020 р. студенти коледжу відвідали ПУЕТ, для них була проведена зустріч із ректором ПУЕТ Нестулею Олексієм Олексійовичем, який розповів студентам про освітні програми та переваги навчання в університеті. Також зі студентами зустрілася декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Ткаченко Аліна Сергіївна, вона розповіла про навчання в університеті, закордонні стажування та студентське життя.

02-04 березня 2020 р. викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Кириченко Оленою Василівною та Рачинською Зоєю Павлівною було проведено ряд заходів для студентів Полтавського кооперативного коледжу 2-3 курсів, а саме,  гра «На кордоні»,  майстер-клас «Декларування товарів з використанням програмного комплексу „MD-Office”» та інтелектуальна гра «Термінологічний крокодил».

Команди-переможці були нагороджені  дипломами.

          

28 лютого 2020 року викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи митної справи було організовано і проведено тренінг з такого актуального питання як «Органічне виробництво і ГМО продукти» для студентів спеціальностей «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» і «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти дізналися, що головна ідея органічного виробництва полягає у повній відмові від застосування ГМО, антибіотиків, отрутохімікатів та мінеральних добрив. 

          

Практико-орієнтовне навчання студентів факультету ТТМ на ПАТ «Фірма «Полтавпиво» в дії

21 лютого 2020 року студенти факультету Товарознавства, торгівлі та маркетингу спеціальностей «Експертиза і митна справа», «Товарознавство і торговельне підприємництво» та «Біотехнологія» відвідали ПАТ «Фірма «Полтавпиво».

Головний технолог Людмила Едуардівна провела цікаву екскурсію виробництвом. Для початку студентам показали, як вариться полтавське пиво, поспілкувалися з працівниками і дізналися всі тонкощі пивоваріння. Відвідали варильний цех, зброджувально-лагерний цех, цех фільтрації, цех розливу, складські приміщення.

          

10 лютого 2020 р. Рибалко Валентин Павлович головний науковий співробітник Інституту свинарства і АПВ НААН України, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН провів Майстер-клас на тему: «Біотехнологія в тваринництві» для студентів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Проф. Рибалко В.П. розповів про передові досягнення і широке коло новітніх вітчизняних наукових розробок в галузі тваринництва, а також про сучасні перспективи розвитку галузі свинарства та проблеми якості м’ясної продукції на ринку України. Студенти активно приймали участь в дискусії і пропонували свої варіанти розв’язання проблем пов’язаних з якістю м’яса та м’ясної продукції.

          

Практико-орієнтовне навчання студентів факультету Товарознавства, торгівлі та маркетингу в дії

7 лютого 2020 року було проведене виїзне заняття для студентів освітніх програм "Товарознавство і торговельне підприємництво", "Експертиза та митна справа" та "Біотехнологія" на базі  Полтавської торгово-промислової палати.

Студенти зустрілися із Президентом та Віце-президентом Полтавської ТПП. Мали ґрунтовну бесіду із представниками відділу експертизи та сертифікації та відділу  інтелектуальної власності, виставкової діяльності та штрих-кодування.

Під час зустрічі студенти ознайомилися із напрямами роботи цих відділів та задавали дуже багато цікавих запитань.

Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері, студенти були вдячні фахівцям за цікаві, ґрунтовні доповіді.

          

Екскурсія студентів освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» до Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України

З метою формування компетентності, професійних особистісних якостей та глибоких знань у майбутніх фахівців-експертів, ознайомлення їх із практичними аспектами та специфікою професійних обов’язків 04 лютого 2020 р. в межах вивчення фахових дисциплін студенти спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність освітньої програми «Товарознавство та експертиза в митній справі» ступеню магістра групи ТЕМСм-51 разом із викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доц. Губою Л.М., доц. Басовою Ю.О., доц. Назаренко В.О. відвідали Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України.

Для студентів була проведена надзвичайно цікава та пізнавальна екскурсія фахівцями відділів товарознавчих та гемологічних досліджень, вибухотехнічних та пожежотехнічних видів досліджень, секторів досліджень зброї, біологічних досліджень та обліку, почеркознавчих досліджень та груп технічного дослідження документів та обліку. Студенти збагатилися новими знаннями та отримали неоціненний досвід спілкування із фахівцями та ознайомленням із матеріально-технічною базою центру.

Захоплюємося високим професіоналізмом та відданістю своїй справі!

          

На початку лютого факультет товарознавства, торгівлі та маркетингу гостинно приймав учнів 7-9 класів Вацiвської фiлiї I-II ступенів iменi В. Тюріна Терешкiвського лiцею Полтавського району.

Хімічили із старшим викладачем кафедри Товарознавства, біотехнології експертизи та митної справи Гнітій Надією Володимирівною, досліджували якість харчових продуктів та побутової хімії.

Всім було цікаво, запрошуємо ще.

          

Зустріч викладачів кафедри ТБЕМС з учнями Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №38

31 січня 2020 р. викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доц. Губа Л.М. та доц. Басова Ю.О. провели заняття на тему «Молоко» із циклу занять «Школи юного споживача» для учнів 6-В класу Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №38. Школярі отримали знання щодо асортименту, якості та способів виявлення фальсифікованого молока і навчилися досліджувати продукцію експрес-методами.

Співпраця відбувається у межах виконання проекту «Healthy School: заради здорових і радісних школярів».

          

Участь викладачів кафедри ТБЕМС у роботі роботі IV Міжнародного Форуму практиків партиципації

Викладачі кафедри ТБЕМС Басова Юлія та Губа Людмила взяли участь у роботі IV Міжнародного Форуму практиків партиципації, який відбувся у Полтаві 17 та 18 січня 2020 року. У роботі Форму взяли участь більше двохсот громадських активістів, посадовців, експертів з України, Грузії, Вірменії, Молдови, Білорусі, Польщі, Португалії, США та Великобританії. 

Це була чудова нагода взяти участь у напрацюванні ідей розвитку  партиципації, отримати практичний досвід партиципаторного бюджетування та  напрацювати механізм реалізації бюджетів участі в різних сферах життя міста 

          

23 січня 2020 року студенти ІІ-го курсу спеціальності  162 «Біотехнології та біоінженерія» освітня програма «Біотехнологія» зустрілися із випускницею  2011 року Полтавського університету економіки і торгівлі, спеціальності «Товарознавство і комерційна діяльність», кандидатом сільськогосподарських наук, завідувачем лабораторії провайдингу молока та яловичини Інституту свинарства та агропромислового виробництва НААН України – Хоценко Аллою Володимирівною.

Зустріч пройшла у дружньому колі. Алла Володимирівна розповіла майбутнім фахівцям-біотехнологам новітні методи дослідження якості молока та яловичини, інноваційних технологій, які застосовуються при виробництві молочних та м’ясних продуктів.

          

22 січня 2020 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи кандидат технічних наук, доцент кафедри Назаренко Валентина Олексіївна та старший викладач Котова Зоя Яківна з метою проведення професійної орієнтації відвідали школи Семенівського району Полтавської області, а саме: Семенівський НВК №1 ім. М.М.Хоружного, Семенівський НВК №2, Вишняківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Хорольської районної державної адміністрації, Заїчинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Оболонська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Біляківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Веселоподільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

Назаренко В.О. та Котова З.Я. розповіли учням шкіл про університет, про умови вступної кампанії 2020, про навчання та закордонні стажування, запросили всіх охочих  на Дні відкритих дверей та Дні гостинності. Для них викладачі Семенівського НВК №2 провели майстер-клас по сучасному розвитку школярів.

          

«Все в шоколаді: як вибрати якісний та безпечний продукт»

16 грудня 2019 року в рамках профорієнтаційної роботи зі студентами Білгород-Дністровського економіко-правового коледжу було проведено віртуальну ділову гру «Все в шоколаді: як обрати смачний та безпечний продукт».

Студенти 3 курсу Білгород-Дністровського економіко-правового коледжу разом зі студентами групи ЕМС-31 Полтавського університету економіки і торгівлі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» із зацікавленістю розв’язували практичні завдання, щодо особливостей маркування шоколаду та шоколадних виробів, проаналізували критерії споживчого вибору і безпечності шоколаду та провели дегустаційну оцінку зразків.

Під час гри до обговорення теоретичних питань та виконання практичних завдань долучились доценти кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Горячова О.О. та Офіленко Н.О.

Студенти із зацікавленістю сприйняли оригінальну форму проведення занять у вигляді віртуальної гри, дізнались цікаву інформацію про шоколадні вироби, активно долучились до виконання завдань та із задоволенням посмакували шоколадом.

          

28 листопада 2019р.  Баньковська Ірина Броніславовна завідуюча лабораторією зоотехнічного аналізу, старший науковий співробітник Інституту свинарства і АПВ НААН України, доктор сільськогосподарських наук провела майстер-клас на тему: «Моніторинг управління якістю продукції свинарства» для студентів спеціальностей «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та «Біотехнології і біоінженерія».

Баньковська І.Б. розповіла про сучасні тенденції та традиційні підходи до м’ясної продуктивності та якості м’яса свиней, а також про сучасні перспективи розвитку галузі свинарства та проблеми якості м’ясної продукції на ринку України. Студенти активно приймали участь в дискусії і пропонували свої варіанти розв’язання проблем пов’язаних з якістю м’яса та м’ясної продукції.

          

21 листопада 2019 року Полтавський університет економіки і торгівлі проводив «День Відкритих дверей». Долучилися до цього і викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи. Були запрошені учні 10-х класів шкіл № 34 та № 36 м.Полтави. Для них було проведено екскурсії університетом та цікаві майстер-класи.

          

12 листопада 2019 року студенти  І- ІV курсів факультету товарознавства торгівлі та маркетингу разом з деканом Ткаченко Аліною Сергіївною та доцентами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Басовою Юлією Олександрівною та Губою Людмилою Миколаївною відвідали з екскурсією трикотажну фабрику у м.Горішні Плавні.

          

7 листопада 2019 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи завітали на святкування «Дня науки» до школи №26 м.Полтава.

Учні вивчали разом з доцентом кафедри Кобищан Анною Дмитрівною властивості дорогоцінного каміння, розпізнавали гроші з старшим викладачем Кириченко Оленою Василівною, тестували харчові продукти з доцентами Семеновим Анатолієм Олексійовичем та Хмельницькою Євгенією Вікторівною.

          

6 листопада для студентів третього курсу Полтавський університет економіки і торгівлі спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність освітніх програм "Експертиза та митна справа" і "Товарознавство та торговельне підприємництво" викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи, доцентами Кобищан А. Д. та Губа Л. М. було проведено виїзне заняття фахового спрямування на ТОВ Premier Socks.

Технолог підприємства ознайомила студентів із повним циклом виробництва панчішно-шкарпеткових виробів, починаючи зі створення ескізів та розробки дизайну, постановки на виробництво, до надання товарного вигляду виробам шляхом волого-теплової обробки, їх упакування та маркування.

Особливу увагу під час заняття було приділено технології виробництва панчішно-шкарпеткових виробів на сучасних автоматизованих в'язальних машинах та контролю якості готових виробів відповідно до вимог нормативних документів.

Також студентам була надана інформація щодо сировини, яка використовується підприємством для виробництва панчішно-шкарпеткових виробів, уточнені властивості натуральної, штучної та синтетичної пряжі, що є одним із основних чинників формування властивостей готових виробів.

На зразках виробів студенти навчилися розпізнавати вибілену, гладкофарбовану та меланжеву пряжу, з'ясували розмірні характеристики шкарпеток.

З метою набуття фахових навичок підприємством надана можливість для студентів - вивчення асортименту виробів за всіма класифікаційними ознаками та проведення органолептичного дослідження шляхом порівняння шкарпеток різного сировинного складу.

          

21 жовтня 2019р. для викладачів кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи та студентів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» відбувся майстер-клас на тему: «Прогнозування збереження якості продовольчих товарів», який провів професор кафедри генетики, розведення та біотехнології тварин Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Гетя Андрій Анатолійович

          

11 жовтня 2019 року кафедра товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи долучилася до святкування Дня Університету ПУЕТ.

Спочатку була запальна руханка.

Відкриту лекцію «Успіх у бізнесі та громадській діяльності» для студентів факультету Товарознавства, торгівлі та маркетингу провів випускник ПУЕТ Поліщук Денис.

Співробітники та викладачі кафедри ТБЕМС прогулялися по облаштованій біля університету фуд-зоні.

Також відбулася фахова зустріч студентів та учнів шкіл із випускниками ПУЕТ, справжніми професіоналами, співробітниками Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Наталія Лисенко, Інна Шурдук та Людмила Берлінова.

У День університету школярів знайомила зі своєю роботою Мала академія ПУЕТ.

Викладач кафедри Гнітій Н.В. провела для гостей університету, учнів шкіл та студентів технікумів майстер-клас з експрес-методів визначення якості харчових продуктів, а Кириченко О.В. із ефективними методами визначенням безпечності побутової хімії.

Також на День Університету завітали випускники минулих років та ветерани кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи.

Для всіх співробітників університету та гостей був проведений святковий концерт.

          

8 жовтня 2019 року декан факультету Товарознавства, торгівлі та маркетингу Ткаченко Аліна Сергіївна у рамках кредитної мобільності відвідала економічний факультет університету Sapinza (Рим). Відвідала міжнародний офіс університету та взяли участь у роботі International week разом з колегами з України, Італії, Латвії, Македонії, Франції, Іспанії, Аргентини, Бразилії, Колумбії, Китаю та Єгипту. Поділилася досвідом у сфері міжнародної діяльності університетів, а також шукаємо нових партнерів для подальшої співпраці. Розпочала роботу над над розробкою нового міжнародного проекту у складі консорціуму європейський та партнерських університетів, обговорили плани щодо майбутніх спільних наукових публікацій та познайомилися з visiting professors університету.

          

23 вересня 2019 року у стінах Полтавського університету економіки і торгівлі кафедрою товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи був проведений «День гостинності» для студентів Полтавського кооперативного коледжу.

Студентів коледжу привітали перший проректор університету доктор економічних наук, професор Педченко Наталія Сергіївна та завідувач кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи і митної справи професор Бірта Габріелла Олександрівна.

          

22–29.09.2019 року відбулася робоча поїздка до Портсмутського університету в рамках проекту Creative Spark у складі учасників команди – декана факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Ткаченко Аліни Сергіївни, доцентів кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Юрка Ігоря Вікторовича, Михайленко Олени Миколаївни, Лісіци Вікторії Вікторівни та завідувача кафедри менеджменту Шимановської-Діаніч  Людмили Михайлівни.

Під час візиту делегація провела робочу зустріч із представниками університету стосовно діяльності проекту. У Портсмутському університеті команда відвідала інноваційний бізнес-центр, центр кар’єри, навчальні заняття, бібліотеку, лабораторії університету.

          

19 вересня 2019 року доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Горячова Олена Олександрівна відвідала з профорієнтаційною роботою м.Кобеляки Полтавської області та провела для учнів 10-11 класів ОЗ «Кобеляцький ліцей №1» та ОЗ «Кобеляцький ліцей №2 ім.Олеся Гончара» майстер клас «Сенсорні відчуття». Також, вона розповіла учням про навчання в університеті та умови вступу у 2020 році.

          

14 вересня 2019 року у Полтаві відбувся обласний фестиваль професій «Профіленд». Фестиваль влаштували в Корпусному парку. Тут – понад 20 локацій. Серед них – військова, спортивна, медична, безпеки. На фестивалі представили більше сотні професій. Організував захід Обласний молодіжний центр. До фестивалю долучилися і викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Гнітій Надія Володимирівна, Котова Зоя Яківна, Рачинська Зоя Павлівна. Вони презентували цікаві досліди «Харчова хімія».

          

20-го вересня настає кінцева дата, коли система безпечності харчової продукції. ХАССП має бути впроваджена на всіх підприємствах. Це стосується і малих потужностей, діяльність яких пов’язана з харчовими продуктами. Як і навіщо впроваджують систему ХАССП? І чи готові працювати за новими правилами полтавські підприємства? Про все це розповідає декан факультету Товарознавства, торівгілі та маркетингу ВНЗ Укоопспілки «Полтавський ніверситет економіки і торгівлі», кандидат технічних наук, доцент Ткаченко Аліна Сергіївна.

Повний випуск можна подивитися за посиланням

          

11 вересня 2019 року  викладачі кафедри товарознавства, біотехнології експертизи та митної справи відзначили День споживчої освіти у ЗОШ№3 ім.В.О.Нижниченка м.Горішні Плавні, Полтавська область.

Доцент кафедри Кобищан Анна Дмитрівна та декан факультету  ТТМ Ткаченко Аліна Сергіївна розповіли як саме необхідно діагностували коштовне каміння, разом з учнями визначали проби дорогоцінних металів та говорили про пакування товарів.

          

5 вересня 2019 року до університету завітали студенти Полтавського кооперативного коледжу.  Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Хмельницька Євгенія Вікторівна та Флока Людмила Валеріївна провели для студентів коледжу екскурсію університетом та розповіли про майбутню спеціальність.

Із студентами зустрілася декан факультету Товарознавства, торгівлі та маркетингу Ткаченко Аліна Сергіївна і розповіла про навчання в університеті, закордонні стажування та студентське життя.

          

4 вересня до Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ) завітали учні 8 та 11 класів закладу середньої освіти №3 м. Полтави.  Для випускників була проведена зустріч із ректором ПУЕТ Нестулею Олексієм та директором міжнародного науково-освітнього центру (МНОЦ)  Перегудою Юлією, яка розповіла про закордонні стажування  та можливості ПУЕТ.

Для учнів 8 класів провели тренінги й майстер-класи за професійним спрямуванням  викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи  Губа Людмила та Басова Юлія Олександрівна.

          

2 вересня 2019 року на кафедру товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи завітало 40 учнів із ЗОШ №20 м.Полтави. Для них, старший викладач кафедри Гнітій Надія Володимирівна влаштувала "Наукові пікніки". Діти пройшли хімічний квест та занурились у яскравий світ основ товарознавства.

          

Колектив кафедри Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи щиро вітає колег, співробітників університету, студентів та батьків із початком нового навчального року та бажає всім натхнення та наснаги!

          

В 2018 році на 200-й сесії виконавчої ради ЮНЕСКО 16 травня проголошено Міжнародним днем світла. Міжнародний день світла став щорічним святом визнання центральної ролі, яку відіграє світло і світлові технології в житті людей. Цей день також підклеслює значимість науки і техніки, висвітлює способи їх використання в стимулюванні освіти і підвищення якості життя. Діяльність ПУЕТ безпосередньо повязана з дослідженням в галузі світлових технологій. ПУЕТ є колективним членом технічного комітету зі стандартизації ТК137 «Лампи та відповідне обладнання», на кафедрі товарознавства, біотехнологій, експертизи та митної справи функціонує наукова школа «Товарознавство світлотехнічної продукції та нові напрямки світлотехнологій» та науково-технічний центр, пріоритетними завданнями яких є дослідження в галузі світлотехніки, матеріалознавства, товарознавства світлотехнічної продукції, розроблення національних стандартів на світлотехнічну продукцію. Члени кафедри беруть участь в виконанні державних науково-технічних програм, розробленні національних стандартів, виконанні науково-дослідних робіт світлотехнічного спрямування на замовлення підприємств та організацій, участі в світлотехнічних конференціях, симпозіумах, публікують наукові праці в цій сфері.

          

З 14 по 16 травня 2019 року в Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова відбулася VII Міжнародна науково-технічна конференція «Актуальні проблеми світлотехніки» в рамках Світлотехнічного міжнародного форуму «LІGHT FORUM2019» в якій взяли участь члени кафедри ТБЕМС д.т.н. Кожушко Григорій Мефодійович, д.х.н. Сахно Тамара Вікторівна та доцент Семенов Анатолій Олексійович.

На конференції були представлені дві доповіді:

Конференція, що присвячена Міжнародному Дню Світла сприяє доступу до нових наукових результатів технологій та іновацій.

          

15 травня 2019 року студенти напряму підготовки «Біотехнологія» та викладачі кафедри Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи (доцент Хмельницька Євгенія Вікторівна та доцент Флока Людмила Валеріївна) з екскурсією відвідали Інститут свинарства і АПВ НААН України.

Почерняєв Костянтин Федорович,завідувач відділу фізіології та здоров’я тварин, доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, розповів студентам про удосконалення існуючих і створення нових порід, типів, ліній свиней та їх кросів, основи аналізу селекційно-генетичної ситуації в стаді свиней та розробка селекційно-генетичної програми створення племінного стада тощо.

Завідувач лабораторією Денисюк Павло Вікторович, кандидат біологічних наук, розповів, що співробітники лабораторії займаються науковими дослідженнями з фундаментальних та прикладних питань сільського господарства, пошуку нових фізіологічних, генетичних та біохімічних методів підвищення продуктивності свиней.

Доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Баньковська Ірина Броніславівна, завідувач лабораторією зоотехнічного аналізу та якості м’яса розповіла студентам про основи проведення масових аналізів, результати яких використовуються під час контролю якості і безпеки продуктів харчування та при визначенні показників фізіологічного стану тварин.

Звичайно без частування не обійшлося!

Щиро дякуємо співробітникам Інституту свинарства та АПВ НААН України! Нам дуже сподобалося і ми обов’язково прийдемо ще !!!

          

ШАНОВНІ КОЛЕГИ ТА СТУДЕНТИ!

Запрошуємо вас взяти участь
у роботі VІ Міжнародної науково-практичної iнтернет-конференції «Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів».

яка відбудеться  4 квітня 2019 року

Для обговорення проблемних питань за визначеними тематичними напрямами відкрито форум за адресою  http://expertuza.forumotion.me/ 

          

2 квітня 2019 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи продовольчих товарів завітали до Полтавського кооперативного коледжу на тиждень товарознавства. Доцент кафедри Офіленко Н.О. проінформувала студентів технікуму про товарознавчо-комерційні напрями підготовки студентів та ознайомили їх з університетом і розповіли про переваги навчання в ПУЕТ.

Старший науковий співробітник інституту свинарства і АПВ НААН доктором сільськогосподарських наук Баньковська І.Б. разом з викладачами кафедри доц. Офіленко Н.О., доц. Шурдук І.В., доц. Флокою Л.В., ст. викладачем Котовою З.Я., асистентом Рачинською З.П. та студентами групи БТ-41 (Коваленко В., Крель Д., Попельнух А., Фисун В.) провела для студентів коледжу майстер-клас на тему «Традиції споживання м’ясних продуктів в Україні».

Баньковська І.Б. розповіла про користь сала у харчуванні людини, хімічний склад,  його біологічну та поживну цінність. В даний час дієтологами доведено, що від сала більше користі, ніж шкоди, та й засвоюється воно краще м'ясних продуктів. Корисність сала для організму визначають біологічно активні речовини і вітаміни, що містяться в підшкірному шарі свинячого жиру. Завдяки своїм змістом сало корисно: для підтримки організму і зміцнення імунітету; для схуднення; для серцево-судинної системи; для поліпшення пам'яті та інтелектуальної діяльності; для профілактики ракових захворювань; для нормалізації роботи нирок і при захворюваннях легеневої системи.

Наприкінці тренінгу, Баньковська І.Б., вже традиційно,  відзначила студентів почесними званнями «Салолюб», «Саломан», «Салознавець» і «Салоїд».

          

Вітаємо з перемогою у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу наукових робіт із товарознавства  та отриманням диплому ІІІ ступеня студента групи ЕМС-21 Олега Хурсу. Конкурс відбувся 26 березня 2019 року на базі Київського національного торговельно-економічного університету.

Тема наукової роботи: «Дослідження біологічної активності та фотобіологічної безпечності світлодіодних ламп побутового призначення». Науковий керівник Григорій Мефодійович Кожушко, д.т.н., професор кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи нагороджений Подякою за підготовку студента

Бажаємо подальших творчих і наукових звершень!

          

27 березня 2019 року до університету завітали студенти Державного Полтавського комерційного технікуму. Студентів привітали ректор університету професор Олексій Олексійович Нестуля та декан факультету товарознавства торгівлі та маркетингу доцент Аліна Сергіївна Ткаченко.

Завідувач кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доктор сільськогосподарських наук Габріелла Олександрівна Бірта розповіла студентам про освітні програми та переваги навчання в університеті.

Доцент кафедри Хмельницька Євгенія Вікторівна зацікавила студентів технікуму презентацією на тему «Найшкідливіші продукти харчування», а старший викладач Гнітій Надія Володимирівна  показали експрес-методи визначення якості харчових продуктів, що реалізуються в магазинах міста.

          

26 березня 2019 року в межах XLIІ наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2018 рік «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства» відбулося засідання секцій студентів та викладачів кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи

секції 17 «Проблеми удосконалення асортименту, якості та споживних властивостей товарів»
(керівник секції: Басова Юлія Олександрівна, к.т.н., доцент,
секретар: Пазенко Ірина Миколаївна, студентка гр. ТКД 31)

Роботу секції було розпочато вшануванням пам’яті доцента, кандидата технічних наук,  незмінного керівника студентського наукового гуртка   протягом 1988-2005 років Молебної Лідії Іванівни.

Усі доповіді були цікамими, актуальним та викликали жваве обговорення.

За результатами роботи секції були визначені наступні місця

За активну участь у науково-дослідній роботі та нестандартне мислення переможці нагороджені дипломами, а їх науково-дослідні  роботи рекомендовані до видання.

Секції 16 «Актуальні проблеми біотехнології: теорія і практика»
(керівник секції: Горячова Олена Олександрівна, к.т.н., доцент,
секретар: Попельнух Аделіна Юріївна, студентка гр. БТ-41)

Результати своїх науково-дослідних робіт представили  студенти: групи БТ-41 – Фисун Владлена, Попельнух Аделіна, Нестеренко Дар’я, БТ-31 – Сопітько Анна, Федченко Інна та Ірклієнко Наталія.

За результатами заслуханих доповідей членами журі були визначені переможці секції «Актуальні проблеми біотехнології: теорія і практика» наукової студентської конференції, які одержали відповідні дипломи:

диплом ІІ ступеня – Сопітько Анна «Асортимент та якість продукців дитячого харчування на зерновій основі»  (керівник – Котова З.Я, старший викладач);

диплом ІІІ ступеня – Фисун Владлена «Біотехнології ферментованих м’ясних продуктів» (керівник – Офіленко Н.О., к.с.-г.н, доцент).

Грамотами було нагороджено:

Секція 15 «Актуальні проблеми експертизи та митної справи: теорія і практика»
(керівник:  Кириченко Олена Василівна, старший викладач; секретар: Сич Аліна Миколаївна, ЕМС інт - 21)

В роботі секції прийняли студенти з груп: ТЕМС-41 - Бугайчук Володимир, ЕМСб-31 – Книш Яна, ТКД-31 – Бакай Інна, ЕМСб інт-21 – Каленіченко Андрій та  Скоробагацький Віталій.

Учасники та переможці роботи секції 15 «Актуальні проблеми експертизи та митної справи: теорія і практика»

Диплом І ступеня – Книш Яна Анатоліївна, ЕМСб-31, тема науково-практичної роботи «Експертні дослідження виробів косметичних» (керівник – Кириченко О.В., ст. викладач);

Диплом ІІ ступеня – Бугайчук Володимир, ТЕМС-41, тема науково-практичної роботи «Класифікація та документальне забезпечення експертних досліджень сигарет електронних» (керівник – Кириченко О. В., ст. викладач)

Диплом ІІІ ступеня розділили між собою:

Бакай Інна Олексіївна, ТКД-31, тема науково-практичної роботи «Визначення справжності ювелірних виробів» (керівник – Кобищан Г.Д., к.т.н., доцент)

Каленіченко Андрій та Скоробагацький Віталій, ЕМСб інт-21, тема науково-практичної роботи «Експертиза паперових грошей» (керівник – Кириченко О. В., ст. викладач).

Вітаємо наших переможців!!!

          

26 березня 2019 року доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи, кандидат технічних наук, доцент Губа Людмила Миколаївна взяла участь в програмі «Ранок на Лтаві» у обговоренні такої важливої та актуальної теми «Розумне батьківство: обираємо товари для немовлят».

          

Виховуємо покоління свідомих споживачів разом у Полтавській гімназії №33. Вчимося відрізняти якісне від неякісного та обирати безпечне разом з деканом факультету торгівлі та маркетингу доцентом Аліною Сергіївною Ткаченко та  викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи: доцентом Інною Володимирівною Шурдук та асистентом Рачинською Зоєю Павлівною. Дякуємо адміністрації гімназії за запрошення, а учням – за активність та креативність.

          

14 березня 2019 р. викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи проведене заняття на тему «Безпечність м’ясних харчових продуктів для здоров’я людини» в профільному класі Полтавської ЗОШ №5.

Під керівництвом зав. кафедри проф. Бірти Г.О. та Баньковської І.Б. зав.лабораторією зоотехнічного аналізу, старшого наукового співробітника Інституту свинарства і АПВ НААН України учні дізналися про якість м’яса, сала, ковбас та яку небезпеку можуть нести ці продукти для здоров’я людини.

          

Флеш-моб до Всесвітнього дня захисту прав споживачів триває. 12 березня 2019 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доцент Хмельницька Євгенія Вікторівна та старший викладач Гнітій Надія Володимирівна у Полтавській школі № 31. Дізнаємося, як визначати якість товарів самостійно, говоримо про шкідливе харчування та вчимося бути свідомими споживачами

          

ШАНОВНІ КОЛЕГИ ТА СТУДЕНТИ!

Запрошуємо вас взяти участь

у роботі VІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Сучасне матеріалознавство та товарознавство: теорія, практика, освіта» .

яка відбудеться 14-15 березня 2019 року

Для обговорення проблемних питань за визначеними тематичними напрямами відкрито форум за адресою  http://matovarzn.forumotion.me/ 

          

Вітаємо з отриманням диплому ІІІ ступеня студента групи ЕМС-21 Хурсу Олега Володимировича у  першому етапі ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з товарознавства, що відбувся у Київському національному торгово-економічному  університеті 26 лютого 2019р. Тема наукової роботи «Порівняльне тестування біологічної активності світла ламп розжарювання та світлодіодних ламп», керівник: проф., д.т.н. Кожушко Григорій Мефодійович.

Бажаємо перемоги у другому етапі ІІ туру (підсумковій науково-практичній конференції), що відбудеться 26 березня 2019р.

          

У Європейському Союзі необхідність споживчої освіти усвідомили ще в 1971 році, коли була прийнята резолюція Ради Європи «Про освіту споживача у школі». На жаль, у вітчизняних школах не передбачено окремої навчальної дисципліни, яка б навчала засадам консьюмеризму. Учням пропонують лише окремі теми. Проте, ураховуючи, що в рамках євроінтеграції в нашій державі схвалена  Концепція державної політики у сфері захисту прав споживачів, споживча освіта стає дедалі актуальнішою.

15 березня у світі відзначають Всесвітній день захисту прав споживачів. У зв’язку із цим викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Полтавського університету економіки і торгівлі розпочали флешмоб «Хочу жити в якісному світі». Мета якого є проведення просвітницьких заходів у школах, де учням розкажуть про найшкідливіші продукти харчування для школярів та навчать визначати якість товарів у домашніх умовах. 

Учням розповідають, на що звертати увагу під час вибору товару, які краще не купувати взагалі, де шукати інформацію про товар і як визначити його якість удома, застосовуючи доступні реактиви такі, як йод, сода, холодна вода, спирт, лакмусові папірці тощо. Учням пропонують визначити наявність барвників у соках та напоях, наявність харчових добавок у сирках та ковбасах, наявність фуксину в сосисках, сторонніх домішок у чаї, тощо. Фахівці також розповідають школярам про склад та вплив на здоров’я дітей і підлітків таких продуктів, як сухарики, газовані напої, чіпси й енергетичні напої.

Перший захід було проведено в Розсошенській гімназії (викладачі Котова З. Я. та Хмельницька Є. В.), також акцію вже провели в Полтавській  загальноосвітній школі № 4 (Гнітій Н. В. та Кобищан А. Д.) та Полтавській загальноосвітній  школі № 27 (Басова Ю. О. та Рачинська З. П.).

          

6 лютого 2019 року на запрошення методичного кабінету Миргородського району викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи відвідали місто Миргород, де провели майстер-клас «Хочу жити в якісному світі» для учнів шкіл Миргородського району 5-11 класів.

Під час проведення заходу декан факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу Аліна Ткаченко розповіла про секрети марковання харчової продукції і правила читання штрих-коду. Старший викладач кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Надія Гнітій провела майстер-клас з експрес-визначення якості товарів. Учні залюбки взяли участь у виконанні досліджень: визначали вміст крохмалю в ковбасних виробах та сиркових продуктах, наявність барвників у напоях. Старший викладач кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Олена Кириченко поділилася з присутніми досвідом вибору мийних засобів. Учні навчилися визначати кислотність мийних засобів та дізналися про екологічні мийні засоби нового покоління такі як, наприклад, мильні горіхи.

Загалом захід відвідали близько 100 учасників, у тому числі вчителі з навчальної дисципліни «Основи здоров’я».

          

5.02.2019 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доцент Назаренко Валентина Олексіївна та старший викладач Котова Зоя Яківна завітали до Семенівського навчально-виховного комплексу №2.

Доцент Назаренко Валентина Олексіївна розповіла учням про освітні програми навчання у ПУЕТ, про те, що в ПУЕТ студенти отримують серйозну теоретичну підготовку майбутнього фахівця, отримання диплому державного та європейського зразка, закордонні стажування, можливість самореалізації. Учнів, в свою чергу, цікавили умови навчання, побутові, культурно-масові, організаційні питання, можливість отримання стипендії, проходження практики і стажування в Україні та за кордоном.

          

31 січня 2019 року викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи провели майстер-клас для учнів 11-х класів ЗОШ №26 м.Полтави.

Доцент кафедри Хмельницька Євгенія Вікторівна та старший викладач Котова Зоя Яківна розповіли учням про «Небезпечні продукти харчування». Учні  дізналися про найшкідливіших продукти харчування; про те, що сьогодні практично неможливо купити дійсно екологічно чисті продукти, які не містять ніяких шкідливих для здоров'я домішок та про продукти, які потрібно вживати, щоб бути здоровими та красивими.

          

Дорогі наші випускники!!! Викладачі кафедри  товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи вітають Вас із завершенням навчання в університеті та отримання ступеня магістра.

Мрійте, досягайте нових висот, здобувайте нові знання, не зупиняйтеся на досягнутому, радійте життю!!! Попри все будьте завжди людяними та залишайтеся такими, якими ми вас знаємо: щирими, відкритими, доброзичливими, справжніми!

          

14 грудня 2018 р. доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Басова Ю. О. взяла участь у семінарі з питань реалізації і захисту прав інтелектуальної власності.

На семінарі обговорені важливі питання щодо сучасного стану та особливості комерціалізації інтелектуальної власності, перспектив розвитку інтелектуальної власності як рушія інноваційного процесу.

          

Практико-орієнтоване навчання на базі Полтавської митниці ДФСУ

13 грудня 2018 року студенти освітньої програми «Експертиза та митна справа» у рамках вивчення навчальних дисциплін «Декларування товарів» і «Технічні засоби митного контролю» відвідали відділ митного оформлення Полтавської митниці Державної фіскальної служби України.

Під час екскурсії студенти ознайомилися із основними принципами переміщення вантажів через митний кордон України, специфікою проведення митного контролю та митного оформлення товарів, митними процедурами та митними операціями, що пов’язані з цим.

          

13.12.2018 в рамках дня гостинності  кафедри "Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи" ВНЗ Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" відбулася зустріч ректора проф.Нестулі О.О. та студентів спеціальності 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" Полтавського кооперативного коледжу. Студенти мали змогу особисто поспілкуватися з Ректором, поговорити про "европейські підходи" до навчання в ПУЕТ, переваги дуального навчання та "університет для студентів".

З зацікавленістю студенти слухали декана факультету товарознавства, торгівлі та маркетингу доц.Ткаченко А.С., яка ділилася власним досвідом щодо міжнародних стажувань та участі в міжнародних наукових проектах.

Конструктивною та інформативною стала розмова з  завідувачем кафедрою товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи проф.Біртою Г.О. щодо перспектив та напрямів розвитку спеціальності. А старший викладач кафедри Гнітій Н.В. здивувала студентів "хімічним шоу",  показавши на практиці зв'язок науки і практики.

          

21 листопада 2018 р. к.т.н., доцент Губа Л.М. взяла участь у виїзному засіданні Президії Української технологічної академії з академіками Полтавського  регіонального  відділення.

На засіданні обговорювалися питання щодо стану справ та напрямів  діяльності УТА, діяльності Полтавського  регіонального  відділення УТА, щодо законодавчих ініціатив в освіті, а також сучасних проблем у виробництві якісних стандартизованих продуктів харчування, які стримують розвиток Українського АПК.

Із доповідями виступили:

          

5 листопада 2018 р. викладачами кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи було організовано і проведено профорієнтаційний захід для студентів Полтавського комерційного коледжу «Стань на день студентом ПУЕТ».

Студентам продемонстрували фільм про університет та ознайомили з напрямами його діяльності, розповіли про організаційну структуру університету та, зокрема, факультету, про спортивні секції та гуртки художньої самодіяльності, що працюють в університеті та про умови навчання, проживання і оплати за навчання.

Потім провели загальну екскурсію університетом (бібліотека, медіатека, музей, спорткомплекс, їдальня). Наприкінці екскурсії студенти побували у студентському містечку та в одному з гуртожитків.

          

3 листопада 2018 року у м.Києві відбулася І-ша зустріч Платформи молодих вчених у сфері біо-наук (біо-тех).

Мета зустрічі – формування відповідей на виклики сучасного світу щодо розвитку біо-тех напряму на основі партнерства молодих вчених і студентів України.

Організаторами виступили: Рада молодих вчених НАМН України, Рада молодих вчених НАН України, Рада молодих учених МОН України, Рада молодих вчених МОЗ України, Українська Медична Студентська Асоціація (УМСА) за підтримки Громадської Спілки «Центр Інновацій «Сходи в Майбутнє» (ЦІСМА) та HUB 4.0.

До проекту також залучилась доцент кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи кандидат сільськогосподарських наук Флока Людмила Валеріївна.

На зустрічі обговорювалося проблеми, з якими стикаються молоді вчені та студенти, які цікавляться біо-науками (біо-тех), а саме: потреба покращити професійне спілкування, доступ до наукових лабораторій та оволодіння сучасними науковими і клінічними (практичними) методикам, налагодження ефективного діалогу з колегами закордоном на основі спільного професійного та наукового інтересу і для покращення володіння іноземними мовами, створення наукоємних стартапів, впровадження якісних фундаментальних досліджень тощо.

          

1 листопада 2018 року у ВНЗ Укоопспілки «Полтавському університеті економіки і торгівлі» відбувся День відкритих дверей, метою якого була презентація навчальних програм, наукових здобутків та переваг здобуття вищої освіти в ПУЕТ. Викладачі кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи також долучилися до проведення цієї події.

На День відкритих дверей завітали абітурієнти  загальноосвітніх навчальних закладів м. Полтава, всі охочі полтавці та гості міста.

Гостями кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи були учні 11 класу Полтавської ЗОШ №18. Із школярами спілкувалися викладачі кафедри та презентували освітні програми ПУЕТ.

Під час екскурсії університетом гості ознайомилися з матеріально-технічною базою та можливостями освітнього процесу, оскільки навчальні, наукові та виховні можливості університету створюють унікальне середовище для гармонійного всебічного розвитку особистості студента, майбутнього фахівця, професіонала», – стверджують майбутні вступники.

          

12 жовтня 2018 р. студенти спеціальності «Товарознавство та експертиза в митній справі» відвідали виставку та майстер-клас вітчизняного майстра-ювеліра Карини Клименко.

Захід проведено кафедрою «Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи» (доц. Кобищан Г.Д.) в рамках вивчення дисципліни «Експертиза дорогоцінних металів, коштовного каміння та культурних цінностей».

Виставка організована на базі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського.

«Прикраси – це те, що робить жінку жінкою» - під таким слоганом майстер-ювелір впроваджує у життя свої вироби.

В ході зустрічі Карина Клименко розповіла студентам про перші кроки створення свого бізнесу, представила для ознайомлення авторські ювелірні вироби власного дизайну, виготовлені своїми руками.

Студентам запропоновано майстер-клас з виготовлення срібної брошки, продемонстровано дорогоцінні та напівдорогоцінні камені, які ювелір використовує для виготовлення прикрас.

Наприкінці зустрічі студентам надано можливість задати майстру-ювеліру питання щодо особливостей виготовлення окремих виробів, технічних прийомів оброблення та декорування ювелірних металів, сплавів та коштовного каміння.

Окремі авторські ювелірні прикраси роботи Каріни Клименко

Браслет
латунь, бурштин

Брошка
срібло, бірюза

Підвіс
мідь, латунь, бурштин

          

19 вересня 2018 року  викладачі кафедри  товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи доц,. к.т.н  Басова Юлія Олександрівна, доц,. к.т.н  Губа Людмила Миколаївна, ст. викл. Кириченко Олена  Василівна та ст. викл. Рачинська Зоя Павлівна відвідали семінар для представників місцевого бізнесу «Як знайти бізнес-партнера в Європейському Союзі?». Семінар було проведено в рамках візиту делегації Представництва  Європейського Союзу в Україні.

Основними темами інформаційного заходу були:

Спікери семінару: Андрій Ремізов, головний спеціаліст відділу розвитку підприємництва Управління підприємництва, Департамент розвитку підприємництва та регуляторної політики, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України; Микола Чайка, експерт Європейської мережі підприємств (Enterprise Europe Network); Андрій Мельник, Почесний Президент Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку; Олександр Нікітенков, керівник практики тендерного супроводу юридичної компанії «Правое дело». Практичні поради щодо виходу на ринки Євросоюзу та знаходження бізнес партнерів надавали Володимир Крамар, генеральний директор ПП «Бест-Агро» та Гліб Лукяненко, генеральний директор ПП «Агроекологія».

          

ПРАКТИКО-ОРІЄНТОВНЕ НАВЧАННЯ У ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТІВ-ЕКСПЕРТІВ

13.09.2018 студенти Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» освітня програма «Експертиза та митна справа» відвідали Полтавський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України.

Студентам 1 курсу була проведена екскурсія в межах навчальної практики «Університетська освіта». Фахівці закладу ознайомили першокурсників із структурою Полтавського НДЕКЦ, роботою різних підрозділів, правами й обов’язками експерта, а також особливостями проведення товарознавчих, трасологічних, балістичних, біологічних і технічних досліджень документів та почерку.

Виїзне заняття для студентів 6 курсу з дисципліни «Експертиза послуг» проводилося в рамках практико-орієнтованого навчання. Співробітники  Полтавського НДЕКЦ ознайомили майбутніх фахівців-експертів з особливостями виконання досліджень, що проводяться судовими експертами. Колектив Полтавського НДЕКЦ вразив студентів практичними навичками та професіоналізмом.

Проведений захід справив неабияке враження на майбутніх фахівців, що підтвердилось їх значною активністю під час екскурсії. Студенти охоче ставили питання експертам, із цікавістю слухали відповіді, брали активну участь в обговоренні практичних ситуацій.

          

Студенти першого курсу спеціальності «Еспертиза та митна справа» ділилися першими враженнями від навчання в університеті. Так, 11 вересня студенти зустрілися з деканом факультету товарознавства торгівлі та маркетингу Ткаченко Аліною Сергіївною,   викладачами випускової кафедри товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи Губою Людмилою Миколаївною та Шурдук Іною Володимирівною і куратором Басовою Юлією Олександрівною

В ігровій формі студенти продемонстрували свої знання, які вони здобули під час навчальної практики «Університетська освіта».

Студенти отримали від кафедри ручки із логотипом університету та побажання щодо успіхів у навчанні та здійснення усіх студентських мрій.

          

Колектив кафедри Товарознавства, біотехнології, експертизи та митної справи щиро вітає колег, співробітників університету, студентів та батьків із початком нового навчального року та бажає всім натхнення та наснаги!


          

17-18 квітня 2018 року відбулася ХLI Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2017 рік «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства».

Робота секції № 21 «Сучасний асортимент, якість та експертиза продовольчих товарів» кафедри товарознавства продовольчих товарів проходила в аудиторії 412.

Результати своїх науково-дослідних робіт представили  студенти: групи БТ-31 – Костенко Володимир і Фисун Владлена, БТ-41 – Панченко Анна і Страшко Дмитро та ТКД-11і – Степанова Єлизавета та Шиян Катерина.

За результатами заслуханих доповідей членами журі були визначені переможці секції «Сучасний асортимент, якість та експертиза продовольчих товарів» наукової студентської конференції, які одержали відповідні дипломи:

диплом І ступеня – Панченко Анна «Сучасні біотехнологічні способи виробництва дитячих кисломолочних напоїв»  (керівник – Флока Л. В., к.с-г.н.);

диплом ІІ ступеня – Страшко Дмитро «Використання ферментів при виробництві вина і їх вплив на якість готового продукту»  (керівник – Офіленко Н. О., к.с-г.н., доцент);

диплом ІІІ ступеня – Фисун Владлена «Дослідження якості напівкопчених ковбас, що реалізуються в   м.Полтава» (керівник – Кайнаш А. П., к.т.н, доцент).

Грамотами було нагороджено:

 Костенко Володимира «Дослідження якості газованих напоїв «Фанта апельсинова» (керівник – Кайнаш А. П., к.т.н, доцент);

Степанову Єлизавету та Шиян Катерину «Вплив сировини на якість та асортимент макаронних виробів»  (керівник – Котова З. Я.).

Щиро вітаємо наших переможців!!!